Android – co oznacza dla naszych systemów?

Po tym, jak Microsoft de facto zdecydował się na opuszczenie rynku mobilnego i wycofanie się z jego dalszego wspierania, producenci tego typu urządzeń zostali zmuszeni do korzystania z jego dotychczasowej konkurencji – z systemu Android. Co to oznacza w praktyce i jakie zmiany za sobą niesie? Odpowiedź znajdziesz w tym artykule.

android_logoZ jednej strony sama zmiana może się okazać pozytywna, bo system Android może dawać znacznie więcej możliwości niż jego poprzednik. Z drugiej zaś strony – negatywnie może być postrzegana konieczność wprowadzenia zmian, bo to niesie za sobą dodatkowe utrudnienia.

Android – co oznacza dla klientów z terminalami Windowsa?

Dla firm, w których pracują już terminale z Windowsem, ta zmiana w większości wiąże się niestety z przepisaniem aplikacji na nową platformę. Problem w tym, że przez dłuższy okres w firmach równolegle będą pracować dwa rodzaje terminali – te z systemem Windows i te z systemem Android. A to rodzi konieczność utrzymywania systemów na obie te platformy. W dłuższej perspektywie może więc generować dodatkowe koszty.

Za antidotum mogą tu służyć… systemy multiplatformowe, czyli takie, które potrafią funkcjonować zarówno na terminalach z systemem Windows, jak i na terminalach z systemem Android. Firma IBCS Poland tworzy takie rozwiązanie od dawna.

Systemy kompatybilne z Android i Windowsem

Działanie takich systemów multiplatformowych sprowadza się do tego, że na serwerze uruchomiony jest serwis, który odpowiada za logikę systemu oraz za komunikację z terminalami. Z kolei na terminalach zainstalowane są aplikacje przeznaczone dla poszczególnych platform – tę z Androidem i tę z Windowsem. Cały ten system pozwala płynnie odbierać informacje z serwisu, a także wyświetlać je w odpowiedniej formie na terminalowym ekranie.

Takie rozwiązanie sprawia, że – w przypadku wymaganej modyfikacji – wystarczy ją wykonać tylko w jednym miejscu (tam, gdzie serwis odpowiada za logikę systemu). To znacznie ogranicza koszty utrzymywania dwóch platform.

Udostępnij ten artykuł