IBCS Group wykorzystuje technologię Tangle w rozwiązaniu ibcsTracker umożliwiającym śledzenie łańcucha dostaw

IOTA napędza zaawansowany system zarządzania zasobami i widocznością w łańcuchu dostaw

IBCS Group, międzynarodowy dostawca rozwiązań optymalizujących logistykę z wykorzystaniem najnowszych technologii automatycznej identyfikacji, której członkiem jest IBCS Poland ogłasza partnerstwo z Fundacją IOTA, organizacją non-profit skupiająca się na technologii sieci dystrybucji rozproszonych (Distributed Ledger Technology) i rozwoju ekosystemu otwartych narzędzi programistycznych.

IBCS Group stworzyła rozwiązanie ibcsTracker do śledzenia zasobów w łańcuchu dostaw w oparciu o technologię open source, Tangle i protokół Masked Authentication Messaging (MAM), które są własnością Fundacji IOTA.

Rozwiązanie ibcsTracker wspierane przez IOTA oferuje klientom IBCS Group ulepszenie planowania dostaw i wysyłek, zapewniając ponadsystemową i uniwersalną ścieżkę weryfikacji w celu zarządzania zasobami (np. palety, stojaki na okna i szkło) używanymi do transportu towaru w Europie Środkowej. Proof of Concept realizowany przez IBCS Poland jest kolejnym przykładem wizji aktywizacji globalnego łańcucha dostawy i handlu przez Fundację IOTA.

Opakowania zwrotne + łańcuch dostaw

Większość opakowań zwrotnych w łańcuchu dostaw nie jest monitorowana, bądź jest monitorowana wybiórczo i ręcznie. W takim procesie występują niedokładności i straty finansowe ze względu na niski wskaźnik zwrotu, opóźniania i wysokie koszy związane z namierzeniem zasobów. Z tego powodu, znaczna ilość opakowań zwrotnych nie wraca do właściciela, trafia do konkurencji bądź zostaje nieefektywnie zutylizowana. Aby zapobiec tym problemom, rozwiązanie ibcsTracker napędzane przez IOTA dostarcza unikalną tożsamość cyfrową dla każdego opakowania, włączając w to lokalizację i tożsamość organizacji, która obecnie jest w jego posiadaniu. Wszystkie te informacje można przejrzeć i zarządzać nimi poprzez prostą aplikację mobilną i www.

Dzięki temu, firmy mogą otrzymać dokładny przegląd opakowań zwrotnych dostępnych do wysyłki w każdym miejscu i czasie, co prowadzi do bardziej wydajnego planowania dostaw, zmniejszenia obciążeń administracyjnych i większych zysków. Rozwiązanie ibcsTracker nie będzie wymagało integracji z różnymi systemami prawnymi lub scentralizowanym repozytorium, co oznacza, że klienci mogą bezpiecznie przeglądać i oczekiwać zwrotu opakowań do powtórnego użycia, bez udostępniania informacji własnościowych lub wrażliwych tym konkurentom, którzy korzystają z tego samego ekosystemu łańcucha dostaw.

„Zarządzanie zasobami w łańcuchu dostaw to obszar w którym IOTA Tangle pokaże jasno i wyraźnie swój wpływ.” – mówi Jens Munch Lund-Nielsen, Head of Global Trade and Supply Chains w Fundacji IOTA. „Takie zasoby są niezbędne dla utrzymania integralności w całym ekosystemie łańcucha dostaw, a jednak do tej pory nie istniał intuicyjny system, który pozwalałby firmom na łatwe śledzenie ich lokalizacji. Jesteśmy przekonani że nasze partnerstwo z IBCS Group ułatwi klientom kluczowe procesy związane z planowaniem wysyłki i dostaw, a jednocześnie potwierdzi to realną możliwość stosowania technologii DLT jako narzędzia biznesowego.”

„Partnerstwo przynosi możliwość rozwiązania jednego z największych wyzwań logistycznych w dzisiejszym przemyśle dostaw i wysyłek. Na początku rozwijamy projekt w Polsce, następnym krokiem będzie rozwój w innych krajach Europy Środkowej. Naszym celem jest zapewnienie wszystkim klientom IBCS Group dostępu do wiedzy o ich kluczowych zasobach, uzyskania większej efektywności i strategicznego zarządzania zasobami.” Mówi Brian Marcel, Chairman of IBCS Group.

Więcej o rozwiązaniu ibcsTracker na stronie https://www.ibcstracker.com/

ibcsTracker_śledzenie opakowań zwrotnych

O IBCS Group

Działając w Bułgarii, Czechach, Węgrzech, Polsce i Słowacji, IBCS Group oferuje przedsiębiorstwom rozwiązania, które pozwalają zwiększyć wydajność i skuteczność ich działania, a w konsekwencji obniżyć koszty i przyczynić się do wzrostu przewagi konkurencyjnej.

O Fundacji IOTA

IOTA jest fundacją non-profit zarejestrowaną w Niemczech. Misją Fundacji IOTA jest wspieranie i standaryzacja technologii sieci dystrybucji rozproszonych (Distributed Ledger Technlogy), włączając w to IOTA Tangle. IOTA Tangle to innowacyjny rodzaj rozproszonej sieci danych, zaprojektowany specjalnie dla środowiska Internetu Rzeczy (IoT). Jest to protokół open source wspierający m.in. działania M2M (Machine-to-Machine), włączając w to bezpieczny transfer danych, darmowe mikropłatności w czasie rzeczywistym oraz gromadzenie i rozpowszechnianie danych opartych na czujnikach i innych elementach automatyki.

Udostępnij ten artykuł