ibcsPrint – zarządzanie wydrukiem etykiet

Aplikacja ibcsPrint to rozwiązanie stworzone przez IBCS Poland, które pozwala na zdefiniowanie szablonów etykiet na poszczególne poziomy struktury pakowania, a następnie wydruk etykiet na produkty, opakowania jednostkowe i zbiorcze oraz całe palety. Każdy wydruk jest archiwizowany w systemie wraz z rejestracją zawartości i struktury utworzonych nośników, co umożliwia pełne śledzenie zawartości utworzonych opakowań i nośników. System może współpracować z drukarkami stacjonarnymi i przenośnymi, a także stacjami drukowania wyposażonymi w automatyczne aplikatory etykiet.

Aplikacja ibcsPrint znajduje zastosowanie na końcówkach linii produkcyjnych, gdzie finalnie wytworzony produkt musi być oznakowany i zeskładowany na nośnik logistyczny. Szczególnie może być wykorzystana w firmach farmaceutycznych, gdzie wymagana jest serializacja każdego opakowania leków.

Może współpracować z Europejską jak również Polską Bazą Leków, jak również z systemem zarządzającym procesem przyjęcia do magazynu (np. ibcsDragon lub WMS) przesyłając do niego informację o specyfikacji utworzonych nośników i tym samym ułatwiając proces przyjęcia z produkcji.

Korzyści:

 • przyspieszenie realizacji procesu wydruku:
  - automatyczny wydruk na podstawie danych z zewnętrznych systemów/urządzeń
  - prosty interfejs graficzny umożliwiający szybkie wskazanie właściwości dla drukowanej etykiety
 • redukcja kosztów administracyjnych:
  - zapis zarejestrowanych dokumentów bezpośrednio do bazy danych
  - eliminacja dokumentów papierowych
 • redukcja błędów:
  - nadzorowanie wyboru właściwej etykiety dla wskazanej kombinacji asortyment – kontrahent - sposób pakowania, itp.

Funkcjonalność:

 • generowanie etykiety i dobór szablonu na podstawie wybranego asortymentu, producenta, formy pakowania i innych danych wskazanych przez użytkownika lub zawartych w zleceniu produkcyjnym
 • możliwość przypisania etykiety do dowolnej kombinacji właściwości produktu
 • wydruk etykiet zgodnych z GS1
 • współpraca z urządzeniami automatyki produkcyjnej (wagi, sterowniki PLC, aplikatory etykiet, laser, itp.)
 • archiwizowanie zarejestrowanych operacji - wsparcie procesu śledzenia (traceability)

Aplikacja obsługująca wydruk zwykle jest uruchamiana na komputerze panelowym z ekranem dotykowym, do którego podłączone są zewnętrzne systemy/ urządzenia dostarczające dodatkowe dane do wydruku (wagi, sterowniki PLC, itp.).

Wydruk jest realizowany na drukarce stacjonarnej, przenośnej stacji drukującej (drukarka przemysłowa na wózku wyposażona w akumulator) lub na stacji drukującej wyposażonej w system automatycznej aplikacji etykiet.

Nie jesteś pewny(a) czy to rozwiązanie jest dla Ciebie odpowiednie?

Powiedz nam, wypełniając ankietę, jakie są Twoje wymagania w zakresie etykietowania, a my dobierzemy Ci produkt, który najlepiej pasuje do Twojego środowiska i budżetu.