MotionWorks Yard, czyli plac przeładunkowy pod kontrolą

MotionWorks Yard

Wprowadzone przez firmę Zebra rozwiązanie MotionWorks Yard pomaga zarządzać niezwykle dynamicznie zmieniającym się środowiskiem w obrębie placu przeładunkowego. Jak działa, do czego służy i jakie przynosi korzyści?

Zapanuj nad placem przeładunkowym

Plac przeładunkowy to miejsce, w którym odbywa się ciągły ruch naczep. Kluczowa jest więc znajomość ruchu zasobów i ich lokalizacji – i to nie tylko dla efektywnego zarządzania placem przeładunkowym, ale również dla zwiększenia bezpieczeństwa pracowników. Rozwiązanie Zebra MotionWorks Yard pozwala znacząco usprawnić stały przepływ materiałów i towarów pomiędzy systemami transportu a zakładami produkcyjnymi lub centrami dystrybucji, a także przyspieszyć wykonywanie poszczególnych operacji przy bramach przeładunkowych. Dostępne w czasie rzeczywistym dane na temat przemieszczania się zasobów na placu przeładunkowym pozwalają utrzymać sprawny ruch sprzętów i towarów.

Usprawnij procesy przy bramach przeładunkowych

Rozwiązanie MotionWorks Yard umożliwia usprawnienie procesów zachodzących przy bramach przeładunkowych dzięki automatycznemu przydzielaniu bram, wskutek czego wszystkie bramy przez cały czas biorą udział w procesach, a przestoje zostają ograniczone do minimum. Od teraz każde miejsce parkingowe na placu przeładunkowym i każda brama będą możliwe do wykorzystania w najbardziej efektywny sposób.

Ruch naczep pod kontrolą

Możliwość skuteczniejszego przydzielania zadań, które zsynchronizowane są z procesami, jakie zachodzą w magazynach zakładów produkcyjnych czy centrach dystrybucji, pomaga zwiększyć wydajność personelu obsługującego naczepy. Dzięki rozwiązaniu MotionWorks Yard personel może monitorować procesy związane z ruchem naczep z ekranu, który jest zamontowany w pojeździe.

Obsługa ramp na najwyższym poziomie

Funkcja zarządzania bramami załadunkowymi w rozwiązaniu MotionWorks Yard stanowi wydajne narzędzie dla pracowników ramp oraz operatorów wózków widłowych – dostępność w czasie rzeczywistym informacji na temat naczep pozwala znacząco przyspieszyć obsługę ramp.

Udostępnij ten artykuł