Przyjazne środowisku certyfikowane etykiety FSC, wolne od szkodliwego BPA

IBCS Poland jest producentem etykiet posiadającym certyfikację FSC, co oznacza że nasze etykiety są wytworzone z drewna będącego owocem odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Surowce, na których bazujemy, w 100% pochodzą albo z recyklingu ♻ albo z drewna kontrolowanego, a więc pozyskanego:

✅ Zgodnie z obowiązującym prawem;

✅ Bez naruszenia praw zwyczajowych i obywatelskich;

✅ Z lasów, których walory przyrodnicze nie są zagrożone;

✅ Z obszarów nieprzekształconych w plantacje;

✅ Z drzew niemodyfikowanych genetycznie.

Certyfikat FSC jest gwarantem zachowania dobrych praktyk ekologicznych zarówno w procesie produkcyjnym, jak i łańcuchu dostaw. Nabywając oznaczone w ten sposób towary możemy mieć pewność, że ich powstanie nie przyczyniło się do wyrządzenia szkód w środowisku naturalnym.

BPA, czyli Bisfenol-A, to chemiczna substancja stanowiąca potencjalne zagrożenie dla zdrowia obcujących z nią osób, aktualnie badana pod kątem rakotwórczości. Wykorzystuje się ją do produkcji tworzyw sztucznych oraz materiałów termicznych, gdzie spełnia rolę powłoki na papierze. 🇪🇺 Unia Europejska wprowadza od stycznia 2020 roku zakaz stosowania BPA ⛔

Nie czekając na wejście w życie unijnych rozporządzeń, IBCS Poland już teraz dostarcza swoim klientom wyłącznie papier termiczny wykonany z surowców wolnych od BPA, a więc całkowicie bezpieczny dla ludzkiego zdrowia.

Wybór produktu z certyfikatem FSC, jednocześnie wolnego od BPA, to odpowiedzialny wybór 👍 🆗

Certyfikat FSC

Udostępnij ten artykuł