Strategiczne partnerstwo IBCS Group i SPICA Group

IBCS Group, lider w Europie Centralnej w zakresie zaawansowanych aplikacji mobilnych dla biznesu oraz SPICA Group, wiodący dostawca rozwiązań transformacji cyfrowej w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw i zarządzania zasobami ludzkimi w rejonie adriatyckim ogłosiły strategiczne partnerstwo mające na celu globalną ofertę dla klientów – wyjątkowe połączenie potencjału usług.

Głównym zamysłem współpracy jest wykreowanie możliwości oferowania kompleksowych rozwiązań w obszarze SCM (zarządzania łańcuchem dostaw) podmiotom funkcjonującym na obszarze Europy pomiędzy trzema morzami – Bałtyckim, Adriatyckim i Czarnym. Ścisła kooperacja spółek, krajowych liderów rynków automatycznej identyfikacji i rozwiązań mobilnych, należących do IBCS Group i Grupy Spica, tworzy jedyny w swoim rodzaju strategiczny sojusz. Charakteryzuje go połączony i ujednolicony know-how wykorzystywany w rozwiązaniach firm partnerskich.

Główny cel sojuszu

„Głównym celem sojuszu jest zapewnienie najwyższej jakości usług klientom we wszystkich dziesięciu krajach Europy Centralnej, Wschodniej i Południowowschodniej. Partnerstwo pomiędzy liderami rynku tworzy unikalną bazę ekspertów z bardzo dużym doświadczeniem, a w połączeniu z rozmiarami i skalą obu partnerskich firm pomoże nam dodać istotną wartość dla naszych renomowanych klientów.” mówi Brian Marcel, Chairman IBCS Group.

„W ostatnich dekadach, oboje z partnerów osiągnęli pozycję lidera w swoich segmentach rynku. Połączenie SPICA Group i IBCS Group daje nam dostęp do nowych regionów i zwiększy skalę relacji z klientami. Nie ma innej organizacji w Europie która mogłaby zapewnić tak dogłębny know-how w obszarze łańcucha dostaw na tak dużym terenie.” mówi Tone Stanovnik, Prezes SPICA Group.

Korzyści dla klienta

Dzięki nawiązaniu sojuszu IBCS-SPICA, klienci uzyskają dostęp do obszernej wiedzy, doświadczania i wiodących rozwiązań w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw. Sojusz IBCS-SPICA zapewnia nie tylko unikalne rozwiązania ulepszające procesy logistyczne, ale również utrzymanie i serwisowanie rozwiązań na najwyższym poziomie w całym regionie, w lokalnych językach. Zespół sojuszu składa się teraz z 250 ekspertów z ponad 25 latami doświadczenia w dziedzinie zarządzania łańcuchem dostaw, mobilności i automatycznej identyfikacji.

 

IBCS Group

IBCS Group działa w Bułgarii, Czechach, Węgrzech, Polsce i Słowacji, oferując przedsiębiorstwom rozwiązania, które pozwalają zwiększyć wydajność i skuteczność ich działania, a w konsekwencji obniżyć koszty i przyczynić się do wzrostu przewagi konkurencyjnej. Firmy wchodzące w skład IBCS Group to IBCS Poland, BCS Bulgaria, IBCS Hungary, Kodys oraz Kodys Slovensko. Zespół ekspertów to ponad 180 specjalistów. Firmy członkowskie IBCS Group oferują gotowe rozwiązania i integrację w obszarze łańcucha dostaw.

SPICA Group

SPICA Group jest wiodącym dostawcą rozwiązań transformacji cyfrowej w obszarze zarządzania łańcuchem dostaw i zarządzania zasobami ludzkimi w rejonie adriatyckim. Ponad 100 ekspertów pracuje w firmach w Zagerzbiu, Ljubljanie, Belgradzie, Sarajewie, Skopje, Podgoricy i Londynie. Rozwiązania firmy SPICA zwiększają wydajność i sprawność procesów w sektorach produkcji, transportu, logistyki, handlu i dystrybucji w całym łańcuchu wartości. Kluczowe obszary działalności biznesowej to również zarządzanie zasobami ludzkimi w sektorach HoReCa i  publicznym w Europie Południowowschodniej i regionie EMEA.

Udostępnij ten artykuł