Wizje i trendy w logistyce – fotorelacja z konferencji

W zeszłym tygodniu wraz z Zebra Technologies gościliśmy w Airport Hotel Okęcie, gdzie miała miejsce nasza konferencja „Wizje i trendy w logistyce. Śledzenie przepływu towarów i optymalizacja procesu załadunku”. Podczas tego spotkania zaprezentowaliśmy innowacyjne rozwiązania wspierające śledzenie przepływu towarów i optymalizację procesu załadunku:

 

Zebra Location Solution – R(eal)T(ime)L(ocating)S(ystem) na wyciągnięcie ręki

RTLS pozwala kompleksowo monitorować zasoby i śledzić procesy, jakie w czasie rzeczywistym zachodzą w przedsiębiorstwie. Najnowocześniejsze oprogramowanie i sprzęt mogą być wykorzystywane do lokalizowania zasobów i personelu, a co za tym idzie do zmaksymalizowania wydajności łańcucha dostaw. Dzięki lokalizacji w czasie rzeczywistym możliwe jest zautomatyzowanie decyzji biznesowych, wyeliminowanie przestojów, zlokalizowanie tzw. „wąskich gardeł” w całym procesie oraz zwiększenie szybkości wykonywanych operacji i produktywności pracowników.

 

Zebra SmartPack™ Trailer – zaplanuj przestrzeń co do centymetra

Rozwiązanie firmy Zebra Technologies pozwala efektywnie rozplanować załadunek w celu maksymalnego wykorzystania przestrzeni ładunkowej. Dzięki temu możliwe jest znaczące obniżenie kosztów (bowiem dana ilość towaru jest możliwa do przewiezienia z wykorzystaniem mniejszej liczby naczep), przyspieszenie pracy i zwiększenie wydajności. Oprócz tego, oprogramowanie SmartPack™ Trailer pomaga zebrać i przeanalizować dane dotyczące załadunku – gęstość i jakość załadunku, stopień zapełnienia naczepy oraz liczbę paczek zeskanowanych i załadowanych na naczepę w ciągu godziny.

 

ibcsTracker – śledzenie opakowań zwrotnych nigdy nie było prostsze

Oprogramowanie ibcsTracker jest przeznaczone do śledzenia opakowań zwrotnych lub nośników w oparciu o sieci dystrybucji rozproszonej Tangle. Możliwy jest dzięki niemu dostęp do informacji na temat aktualnego posiadacza danego opakowania zwrotnego oraz dostępności i ilości opakowań zwrotnych, a także szybkie odnajdywanie zaginionych opakowań. Niezwykle skutecznie wpływa to na minimalizowanie opóźnień w dostawie spowodowanych brakiem opakowań zwrotnych, a także na planowanie dostaw.

Udostępnij ten artykuł