IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

Handel detaliczny

Rozwiązanie optymalizujące logistykę i zwiększające konkurencyjności. Prześcignij konkurencję dzięki kompleksowym rozwiązaniom logistycznym. Zaprojektujemy je na bazie  najnowocześniejszych technologii, specjalnie pod wymagania Twojej hali sprzedaży.

Handel detaliczny – rozwiązanie optymalizujące logistykę i zwiększające konkurencyjności - IBCS Poland - systemy logistyczne
Opis

Dostrzegasz ograniczenia swojego biznesu, które może wykorzystywać konkurencja?

 • Pomyłki ludzkie z powodu słabego wsparcia informatycznego.
 • Niska rentowność spowodowane wysokim kosztem kadry i sprzętu.
 • Czasochłonność inwentaryzacji i duże ryzyko błędów.
 • Spowolnienie procesów przez czasochłonne lub niedokładne skanowanie kodów kreskowych lub RFID. 
 • Czasochłonna i nieskuteczna komunikacja pomiędzy pracownikami na magazynie a halą sprzedaży oraz pomiędzy oddalonymi od siebie działami.
 • Zatory spowodowane niedoborem skanerów, drukarek lub materiałów eksploatacyjnych.
 • Ograniczenia sprzętu i oprogramowania, uniemożliwiające szybką obsługę klienta, skalowanie rozwiązań i wprowadzanie nowych technologii.

Chcesz zamienić te obciążenia na pełną integrację rozwiązań dla handlu detalicznego? Wybierz IBCS Poland, integratora  z ponad 20-letnim doświadczeniem w Polsce i Europie Środkowej.

Porozmawiaj z konsultantem

  form-icon
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami
  Imię i nazwisko*
  E-mail*
  Telefon*
  Wiadomość


  Myślisz o inwestycji w sprzęt i oprogramowanie? Weź pod uwagę ważne ryzyka.

   

  1. Rozwiązania niedostosowane do potrzeb Twojego biznesu wygenerują nadmiarowe koszty, utrudnią pracę i wydłużą onboarding nowych pracowników.
  2. Współpraca z wieloma małymi lub wąsko wyspecjalizowanymi dostawcami sprawi, że prawdopodobnie nie uzyskasz osiągalnej wydajności, konkurencji łatwo będzie Cię prześcignąć, wdrożenie będzie się przedłużało z powodu trudności we współpracy pomiędzy dostawcami, a w przyszłości, naprawy gwarancyjne mogą się przedłużać
  3. Zakup rozwiązań niezgodnych ze standardami GS1 od niecertyfikowanych dostawców może narazić Cię na koszty z powodu niezgodności z normami.

  Nie ryzykuj. Wybierz kompleksowe wdrożenie z IBCS Poland. Jesteśmy integratorem rozwiązań – dobieramy i wdrażamy sprzęt oraz oprogramowanie, tak żeby maksymalizować produktywność Twojego systemu logistycznego. Instalujemy, testujemy i otaczamy ochroną serwisową. Dla Ciebie to jeden numer telefonu w razie jakiegokolwiek problemu, szybka diagnoza i pewne rozwiązanie.

  Porozmawiaj z konsultantem

  Co zyskasz, wybierając IBCS Poland jako dostawcę?

  Dzięki historii ponad 1500 wdrożeń IT w czasie ponad 20 lat, potrafimy odnaleźć i zdiagnozować słabe punkty procesów w handlu detalicznym, a następnie zmodernizować Twoją logistykę kompleksowo.

  • Przeprowadzamy audyt i optymalizujemy sieć LAN/WLAN.
  • Wymieniamy sprzęt na nowoczesny:
   • szybkie i elastyczne w konfiguracji skanery firmy Zebra, oparte o znajomy system Android,
   • wytrzymałe i bezbłędne uchwyty skanujące Zebra, które przyspieszają prace na magazynie i hali sprzedaży średnio o 30%,
   • szybkie i bezawaryjne sieciowe drukarki etykiet,
   • wydajne i zgodne z normami radiotelefony, które zsynchronizują pracowników na zmianie bez przerywania pracy i niepotrzebnego pokonywania długich tras.
  • Wdrażamy i integrujemy rozwiązania IT, na przykład:
   • system WMS ibcsTiger do wydajnego zarządzania magazynem i zapobiegania niedoborom.
   • oprogramowanie do inwentaryzacji środków trwałych EVIDEI , z którym błyskawicznie przeprowadzisz proces. Szczególnie, jeśli wdrożymy dodatkowo system RFID do błyskawicznego skanowania zawartości pomieszczeń bez poszukiwania i odsłaniania kodów kreskowych.
   • ibcsCloud: ekosystemu aplikacji do bezpiecznego korzystania w chmurze, bez inwestycji we własną infrastrukturę ingerencji we własna infrastrukturę, czy inwestycje w dodatkowy sprzęt.
   • system ibcsSnapEvidence, który będzie rejestrował zdarzenia i rozpoznawał incydenty.
   • system analizy obrazu ibcsDetector wspierany przez sztuczną inteligencję, który zadba o bezpieczeństwo pracowników i natychmiastowe alarmowanie.
  Porozmawiaj z konsultantem
  Profesjonalne doradztwo z inicjatywą

  Indywidualnie podchodzimy do każdego obiektu. Uważnie słuchamy Twoich spostrzeżeń. Planując wdrożenia, zwracamy szczególną uwagę na: charakterystykę procesów na hali sprzedaży i magazynowanych oraz metodologię współpracy Twojego zespołu. Rozmawiamy z pracownikami różnych szczebli, aby gruntownie poznać problemy i potrzeby firmy w jak najdłuższym horyzoncie czasowym.

  Szybki dostęp do wiedzy

  Reagujemy nawet na nietypowe problemy naszych klientów. Szybką diagnostykę opieramy na bazie studiów przypadków i gotowych rozwiązań zagranicznych, wypracowanych w społeczności integratorów IBCS Group – Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria.

  Projekt, wdrożenie i opieka serwisowa 

  Naszym celem jest optymalizacja procesów logistycznych klienta oraz zapewnienie ich ciągłości. Dzięki elastycznym wariantom umów serwisowych, możesz mieć dostęp do helpdesku nawet w trybie 24/7. Od konsultacji telefonicznej, po zdalne wsparcie administracyjne. W naprawach sprzętu rozszerzamy warunki producenta. Możesz liczyć na obsługę logistyczną, przywracanie oprogramowania, testy po naprawach i ponowne konfiguracje zgodnie z charakterystyką Twoich procesów. Dostarczamy ponadto sprzęt zastępczy. Sprawdź i wybierz swoje warunki serwisu>>>

  Zaufali nam

  Do realizacji wdrożenia zgłosiło się wielu oferentów. Jednak zakres rozwiązania proponowanego przez IBCS Poland, a także dodatkowe elementy związane z monitorowaniem i zarządzaniem siecią w ramach tych funkcjonalności, zdecydowały o wyborze właśnie tego rozwiązania – tłumaczy Zbigniew Koplin z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

  Co warto podkreślić, wydajność magazynu wzrosła powyżej zakładanej wartości. Przyczyniło się to do realnych oszczędności finansowych. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wdrożenia i jego efektów oraz współpracy z IBCS Poland.

  Zgodnie z założeniami, poprawiła się ergonomia pracy, zmniejszyła się liczba błędów, a procesy magazynowe zostały zoptymalizowane. Technologia pick-by-voice przyczyniła się również do przyspieszenia zbiórki i etapu wydania towarów, a także do wzrostu wydajności i efektywności kompletacji.

  System jest scentralizowany i łatwo zarządzać nim z jednego miejsca. Generuje on nie tylko oszczędność środków, ale również oszczędność czasu – wcześniej wydruk ręczny wykonywany był przez pracowników i operatorów wszystkich stanowisk. (…) Uniwersalna architektura znacznie skróciła czas przestojów, ułatwia prace serwisowe i dodatkowo w dużej mierze wyeliminowała ludzkie błędy.