IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

RFID dla motoryzacji

Spełnij wymogi stowarzyszenia przemysłu motoryzacyjnego Verband der Automobilindustrie. System etykietowania podzespołów automotive znacznikami RFID (Radio Frequency Identification). Jeśli chcesz spełnić wymogi m.in. Niemieckiego Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego (VDA), odpowiedzią jest właśnie ta technologia. System wdrożymy w Twojej firmie w 12 tygodni. Bez zakłócania procesów logistycznych.

Tagi RFID dla motoryzacji – spełnij wymogi etykiet VDA - IBCS Poland - systemy logistyczne

Używasz systemu kodów kreskowych?

Przejdź z nami na etykiety RFID i wyeliminuj problemy, a jednocześnie zapewnij swojemu zakładamy zgodność z wytycznymi VDA

 • Błędy i przeoczenia przy skanowaniu ręcznym.
 • Ograniczenie tempa skanowania kodów kreskowych do 1 odczytu na 5-10 sekund.
 • Opóźnienia związane z ręcznym odsłanianiem kodów i skutkami mechanicznych uszkodzeń.
 • Brak zabezpieczeń i uwierzytelnień.
 • Koszty masowej produkcji jednorazowych etykiet.

 

Standardy niemieckie VDA obejmą Twoje procesy kontroli:

 • podzespołów,
 • narzędzi,
 • pojemników,
 • pudełek wysyłkowych,
 • materiałów eksploatacyjnych,
 • procesu znakowania i odczytywania oznakowań.

Sprawdź korzyści z wdrożenia etykiet i tagów RFID zgodnych z VDA. 
Błyskawiczne skanowanie całej zawartości koszy i palet bez ich rozpakowywania. Wystarczy spowolniony przejazd przez bramkę RFID. W efekcie duże ilości produktów sprawniej przemieszczają się po magazynie i do załadunku, a przy okazji automatycznie sprawdzana jest poprawność kompletacji zamówienia. Z kolei u kontrahenta posiadającego system RFID, dostawy są szybciej odbierane i rejestrowane.

Terminowość realizacji zleceń i trafność prognoz finansowych. Odpowiadające wymogom VDA tagi i etykiety RFID to podstawa systemu kontroli magazynu zapasów, produkcji, logistyki i spedycji.

  form-icon
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami
  Imię i nazwisko*
  E-mail*
  Telefon*
  Wiadomość


  Najwyższy standard w branży automotive

  Mobilne bramki, odpowiadające wymogom VDA, RFID zapewniają szczelny monitoring

  • Statusy produkcji – kontrola na ścieżce magazyn zapasów → strefa półproduktów → strefa produkcji → magazyn końcowy.
  • Sprawność procesów produkcyjnych – śledzenie czasu pracy, wydajności etapów produkcji.
  • Lokalizacja produktów końcowych, form i narzędzi z wykorzystaniem funkcji namierzania „ciepło-zimno” pozwala szybko odnaleźć produkty, narzędzia i inne zasoby firmowe pozostawione w niewłaściwym sektorze magazynu lub hali produkcyjnej. 
  • Załadunek – weryfikacja poprawności całych partii towaru.

   

  Zgodne z VDA etykiety i tagi RFID to lepsza kontrola nad każdą jednostką półproduktu i produktu końcowego.

  • Tag RFID gromadzi informacje z każdego etapu produkcji. Nie ma ryzyka pomylenia identycznie wyglądających produktów o różnym składzie.
  • Jeden kod RFID na palecie zamiast znakowania i skanowania każdego opakowania.
  • Estetyka produktów – etykiety ukryte wewnątrz produktu.
  • Tagi wielokrotnego użytku – do odzyskania i ponownego zastosowania.
  • Procedura uwierzytelniania dostępu do informacji w tagu.
  • Odporność na warunki zewnętrzne – gwarantowana stała szybkość, pewność i sprawność skanowania.
  • Zabezpieczenie przed nieuczciwą konkurencją – odpowiadające kryteriom VDA etykiety RFID wskazują także producenta.
  • Tagowanie narzędzi pracy – pozwala natychmiastowo uzyskać informacje o lokalizacji każdego z nich.
  • Dostęp do stanu zapasów – sprawne planowanie zamówień.

   

  Automatyzacja procesu skanowania zapewnia szereg korzyści.

  1. Wykluczenie skanowania ręcznego – oszczędność czasu pracy i ograniczenie błędów ludzkich.
  2. Setki równoczesnych odczytów na sekundę – skanowanie w ruchu, bez zatrzymywania.
  3. Redukcja ryzyka błędów i braków w oznakowaniu – oszczędność finansowa i lepsza reputacja firmy w oczach klientów.
  4. Komunikacja drogą radiową na falach UHF – krótsze pakowanie, bez pilnowania żeby wszystkie kody były na wierzchu. Sprawne odczyty z odległości do 10 metrów.

   

  Zaplanuj wdrożenie w swojej firmie. 

  Porozmawiaj z konsultantem

  Odkryj główne zalety wdrożenia RFID z IBCS Poland

  • Jasne warunki wykonania projektu tagów i etykiet RFID zgodnych z wytycznymi VDA. W fazie pilotażu weryfikujemy wszystkie zależności pomiędzy systemem nadrzędnym klienta a bramkami ibcsGate, a innymi elementami systemu logistycznego w Twojej firmie. Eliminujemy ryzyko nieprzewidzianych kosztów i opóźnień we wdrożeniu.
  • Estetyka bramek dopasowana do Twojej firmy. Jeśli skanowanie odbywa się w reprezentacyjnym ciągu komunikacyjnym – jak przestrzeń biurowa –  bramki nie będą wyróżniać się z otoczenia.
  • Twoje procesy traktowane nadrzędnie. Wdrożenia przeprowadzane przez nasz dział developmentu to gwarancja, że nowy system zostanie optymalnie skonfigurowany i ściśle zintegrowany z już istniejącym.
  • Zabezpieczenie ciągłości procesów w trakcie wdrażania. Możesz liczyć na ciągle aktualizowaną wiedzę i praktyczne doświadczenie naszej kadry technicznej wyspecjalizowanej we wdrożeniach i optymalizacji systemów tagów i etykiet RFID zgodnych z VDA.
  • Bezpieczeństwo współpracy potwierdzone certyfikatami vendorów, m.in. firmy Zebra.
  • Polityka serwisowa IBCS gwarantująca ciągłość Twoich procesów logistycznych. Dzięki elastycznym wariantom umów, możesz mieć dostęp do helpdesku nawet w trybie 24/7. Od konsultacji telefonicznej, po zdalne wsparcie administracyjne. W naprawach sprzętu rozszerzamy warunki producenta. Możesz liczyć na obsługę logistyczną, przywracanie oprogramowania, testy po naprawach i ponowne konfiguracje zgodnie z charakterystyką Twojego procesu logistycznego. Dostarczamy również sprzęt zastępczy. Sprawdź i wybierz swoje warunki >>> 

   

  System RFID rozwiązania techniczne

  • ibcsGate – skalowalny system mobilnych bramek RFID.
  • NiceLabel – oprogramowanie zarządzające wydrukiem i transferujące dane z urządzeń do głównego programu kontroli.
  • Drukarki tagów RFID z możliwością kodowania w standardzie VDA.
  • Tagi RFID (transpondery) – chipy wyposażone w pamięć z danymi.
  • Skanery etykiet Zebra.

  Sprawdź, jak szybko i sprawnie możemy pomóc Ci zabezpieczyć kontrakty z odbiorcami Twoich produktów i zwiększyć wydajność systemu logistycznego Twojej firmy.

  Zadbaj o priorytety i pozycję na rynku automotive dzięki technologii RFID

   

  Czym jest technologia znakowania RFID?

  Radio Frequency Identification, bo tak należy rozwinąć ten skrót, jest technologią służącą do identyfikacji oznaczeń, która do działania wykorzystuje fale radiowe. Dane na temat produktów, podzespołów, materiałów i innych obiektów są przechowywane w tagach i etykietach (chipach), a do ich odczytu służą specjalne czytniki. Stosowanie RFID jest wymagane przez przedsiębiorstwa, które zamierzają spełnić wymagania VDA (Verband der Automobilindustrie) – niemieckiej organizacji wyznaczającej standardy w branży motoryzacyjnej.
  Technologię Radio Frequency Identification można porównać ze znakowaniem standardowymi kodami kreskowymi, jednak należy ją uznać za zdecydowanie nowocześniejszą, bardziej zaawansowaną, praktyczniejszą i efektywniejszą. Etykiety i tagi RFID zgodne z VDA pozwalają na wprowadzenie w firmie z sektora automotive rozwiązań odpowiadających aktualnie obowiązującym kryteriom.

  Zaufali nam

  Do realizacji wdrożenia zgłosiło się wielu oferentów. Jednak zakres rozwiązania proponowanego przez IBCS Poland, a także dodatkowe elementy związane z monitorowaniem i zarządzaniem siecią w ramach tych funkcjonalności, zdecydowały o wyborze właśnie tego rozwiązania – tłumaczy Zbigniew Koplin z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

  Co warto podkreślić, wydajność magazynu wzrosła powyżej zakładanej wartości. Przyczyniło się to do realnych oszczędności finansowych. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wdrożenia i jego efektów oraz współpracy z IBCS Poland.

  Zgodnie z założeniami, poprawiła się ergonomia pracy, zmniejszyła się liczba błędów, a procesy magazynowe zostały zoptymalizowane. Technologia pick-by-voice przyczyniła się również do przyspieszenia zbiórki i etapu wydania towarów, a także do wzrostu wydajności i efektywności kompletacji.

  System jest scentralizowany i łatwo zarządzać nim z jednego miejsca. Generuje on nie tylko oszczędność środków, ale również oszczędność czasu – wcześniej wydruk ręczny wykonywany był przez pracowników i operatorów wszystkich stanowisk. (…) Uniwersalna architektura znacznie skróciła czas przestojów, ułatwia prace serwisowe i dodatkowo w dużej mierze wyeliminowała ludzkie błędy.