IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

Systemy wizyjne – niezawodna kontrola procesów dzięki automatyzacji

Uszczelnij system obserwacji, identyfikacji i kontroli na magazynie oraz produkcji, dzięki inteligentnym systemom wizyjnym – MVS. Rozwiązania z tej kategorii przyspieszą procesy, jednocześnie zwiększając poziom bezpieczeństwa. 

Systemy rozpoznawania obrazu MVS - IBCS Poland - systemy logistyczne

Ponosisz zbędne koszty kontroli opartej na pracy ludzi?

Ponosisz zbędne koszty kontroli opartej na pracy ludzi? 

 • Rekrutacja i szkolenie nowych operatorów.
 • Wydzielenie miejsca, stworzenie i sfinansowanie stanowisk kontroli systemów wizyjnych obsługiwanych przez ludzi.
 • Utrzymywanie stanowisk pracy operatorów przez cały okres funkcjonowania systemu.
 • Powolne procesy identyfikacji, skanowania i kontroli produktów realizowane przez ludzi.
 • Kosztowne błędy popełniane przez ludzi, nawet kiedy korzystają z nowoczesnego sprzętu, który finansujesz.
 • Niewykorzystany potencjał pracowników zajmujących się kontrolą, czyli prostymi, powtarzalnymi czynnościami poniżej ich możliwości i kompetencji.

Zlikwiduj te ograniczenia i zyskaj nowy potencjał, dzięki wprowadzeniu firmy w erę 4 rewolucji przemysłowej. Skorzystaj z nowoczesnej technologii, która już dziś daje przewagę tym firmom, które wdrożą ją wcześniej od konkurencji. 

Zapewnij swojej logistyce spójny, zintegrowany, zautomatyzowany ekosystem oprogramowania i aplikacji. Zautomatyzuj procesy kontroli, które będą szybsze i dokładniejsze oraz tańsze bez udziału człowieka. Wdróż system wizyjny wspomagany przez sztuczną inteligencję.

  form-icon
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami
  Imię i nazwisko*
  E-mail*
  Telefon*
  Wiadomość
   Imię i nazwisko*

   E-mail*


   Jaką różnicę robi technologia Machine Vision?

   • Szybkość, sprawność i niezawodność przez automatyzację. Procesy skanowania, identyfikacji oraz inspekcji produktów dzieją się bez nadzoru ludzkiego. Oznacza to stałą, powtarzalną skuteczność. Systemy MVS nie potrzebują przerw, ich uwaga nigdy nie słabnie. Są także wolne od reakcji emocjonalnych na zdarzenia czy incydenty. Bez wahania wdrażają procedury bezpieczeństwa i uruchamiają alarmy. MVS to także brak wpływu choroby pracownika na szczelność procesów kontroli. 
   • Niższe ryzyko uszkodzenia produktów w trakcie kontroli. MVS prowadzi identyfikację i nadzór pośrednio, za pomocą zintegrowanego systemu czujników i urządzeń. Bez ryzyka nieopatrznego uszkodzenia lub zanieczyszczenia wrażliwych produktów przez pracownika w toku rutynowej inspekcji.
   • Obiektywna kontrola 24/7. Zaprogramowane systemy nie robią wyjątków. Zawsze oceniają na podstawie tych samych parametrów. Na ich ocenę nie wpływają czynniki takie, jak rozkojarzenie, zmęczenie czy stres.
   • Redukcja wadliwych serii oraz odpadów. Systemy MVS nie tylko szybko rozpoznają błędy w procesie produkcyjnym, ale i błyskawicznie wdrażają procedury zatrzymujące powiększanie się strat.    
   • Bezpieczeństwo kadry dzięki wykluczeniu ze szkodliwych środowisk. Technologia Machine Vision wyręcza pracowników z bezpośredniego nadzoru procesów. Unikają niepotrzebnego narażenia na styczność z niebezpiecznymi substancjami, maszynami lub innymi czynnikami uciążliwymi, jak nadmierny poziom hałasu czy temperatura w mroźni.
   • Oszczędność miejsca i czasu wdrożenia dzięki eliminacji stanowisk operatorów. Praca systemu zamyka się na sprzęcie i oprogramowaniu. Raz ustawione, skonfigurowane i uruchomione, zaczną pracę natychmiast i z pełną wydajnością.
   • Oszczędność kosztów utrzymania. Machine Vision pracuje bez udziału człowieka. Znikają regularne koszty w postaci pensji, składek ubezpieczeniowych, strojów roboczych, wyposażenia i szkoleń z obsługi nowych rozwiązań.
   • Łatwa integracja widzenia maszynowego z Twoimi obecnymi rozwiązaniami. System MVS stanie się nowoczesną warstwą kontroli, współpracującą z posiadanymi urządzeniami i oprogramowaniem. Wymiana danych następuje przez Ethernet, Wi-Fi, USB, Bluetooth, I/O.

    

   Przekonaj się, jak łatwo i szybko podnieść standardy kontroli i bezpieczeństwa na produkcji, magazynie i w handlu, zwiększając przy tym rentowność.

   Przykłady zastosowania widzenia maszynowego 
   Magazyny e-commerce potrzebują wyjątkowej sprawności kompletacji, ponieważ ich praca składa się z wielu drobnych zamówień. Zwiększa to liczbę klientów, a przez to i ryzyko zwrotów. Redukcja tego ryzyka jest kluczowa dla zapewnienia sprawności i ograniczania kosztów operacyjnych. 

   Systemy MVS w e-commerce zapewniają kontrolę: 

   • segregacji produktów,
   • wadliwego towaru – z klasyfikacją błędów, np. jakości montażu, malowania, rodzaju uszkodzenia,
   • poprawności oznakowania zamówień,
   • ścieżki zamówienia – którą można wyświetlać klientowi.

   Branża spożywcza docenia inteligentne systemy wizyjne za pomoc w utrzymaniu bezpieczeństwa produktów. Procesy dziejące się automatycznie, to na przykład: 

   • rejestrowanie i weryfikacja składu produktów,
   • kontrola zgodności oznakowań,
   • rozpoznawanie opakowań uszkodzonych mechanicznie lub fabrycznie,
   • wykrywanie zanieczyszczonej i przeterminowanej żywności.

   Dzięki MVS, sprzedawcy mają świadomość stanu swoich zapasów. Mogą łatwiej optymalizować sprzedaż, unikać marnowania żywności z powodu przeoczeń lub przyjęcia dostawy niepoprawnych produktów.

   Branża motoryzacyjna wykorzystuje systemy wizyjne oparte na sztucznej inteligencji do zapewniania zgodności towaru z normami na wszystkich etapach procesu produkcji. Technologia automatycznie rozpoznaje:

   • stopień poprawności montażu,
   • jakość malowania,
   • szczelność i opakowań i zabezpieczeń,
   • poprawność oznakowania.

   W ten sposób można w porę zdiagnozować problemy i ryzyka poszczególnych faz produkcyjnych, a także zapobiegać wysyłaniu wadliwego towaru – uniknąć reklamacji i kar umownych.

   Machine Vision Systems – jak to działa?

   Systemy 2D wystarczają do identyfikacji oraz inspekcji obiektów posiadających wyraziste kolory, teksturę lub indywidualne kody. Przyporządkowują obrazom wartości na podstawie charakterystyki matryc pikseli. Wykrywają m.in. błędny kolor, niedokładne malowanie, uszkodzenia powierzchni takie, jak pęknięcia czy zarysowania.

   Systemy 3D rozszerzają możliwości wersji 2D. Sprawdzają się tam, gdzie produkty są do siebie podobne pod względem kolorystycznym i wymagają oceny większej liczby parametrów: wymiary, objętość, ułożenie w opakowaniu i kształt. Wykrywają nie tylko zarysowania, ale i wgniecenia lub niepoprawny montaż w 3D.

   Skanery stacjonarny MVS nad przenośnikami błyskawicznie rejestrują dane o każdym produkcie umieszczonym w polu widzenia. Między innymi rozpoznają:

   • stan opakowania, 
   • jakość kodu kreskowego,
   • zgodność oznaczeń.

   Funkcjonalności OCR i OCV – służą do rozpoznawania i weryfikacji znaków umieszczonych na produktach. Sprawdzają, czy na każdym produkcie:

   • zgadza się numer partii, data produkcji i ważności,
   • etykieta jest czytelna dla człowieka.

   Jednocześnie zbierają dane statystyczne, które pozwalają porównać partie pod kątem poprawności i powiązać ewentualne błędy z czasem procesów produkcyjnych. 

   Ciekłe soczewki odpowiadają za błyskawiczną adaptację ostrości do sytuacji na linii produkcyjnej – zróżnicowanych gabarytów, zmiennego oddalenia obiektów, różnorodnej lokalizacji etykiet.

   System lamp oświetla pole obserwacji, zapewniając dostęp do wszystkich cech produktu czy zdarzenia. 

   Algorytmy Deep Learning umożliwiają samodzielne doskonalenie się AI w miarę upływu czasu. Sztuczna inteligencja samodzielnie zbiera materiał porównawczy, którego używa do sprawniejszego rozpoznawania drobniejszych defektów, takich jak rysy, wgniecenia czy trudniejsze do wykrycia uszkodzenia etykiet. Im więcej materiału, tym szybsza i dokładniejsza kontrola.

   Roboty przemysłowe z procesorem komunikują się w ramach systemu MVS, przesyłając dane i odbierając instrukcje tworzone na bazie algorytmów sztucznej inteligencji.  

   HMI (interfejs człowiek-maszyna) pozwala pracownikom nadzorować zautomatyzowane procesy, bez konieczności bezpośredniego wykonywania powtarzalnych zadań: śledzenia produkcji, identyfikacji, kontroli jakości, pomiarów i liczenia.

   Integracja MVS z Twoimi systemami pozwala kontrolować procesy produkcyjne i magazynowe w czasie rzeczywistym. Kamery przemysłowe nowej generacji prowadzą ciągłą, drobiazgową obserwację. Na bazie algorytmów sztuczna inteligencja reaguje na wydarzenia i przesyła dane do pracowników, na Twój pulpit i do systemów. Pozwala to na:

   • niezawodną kontrolę bez przeoczeń,
   • szybkie reakcje na poziomie kierowniczym,
   • wzrost bezpieczeństwa pracowników, którzy dostają powiadomienia, jeśli w którymś rejonie powstała niebezpieczna sytuacja,
   • szybki dostęp do automatycznych raportów, tworzonych na podstawie kompletnych, obiektywnych informacji,
   • sprawniejszą analizę wydajności procesów produkcyjnych, 
   • redukcję ryzyka reklamacji z powodu źle naklejonych kodów lub wadliwych produktów.

   Jaki system MVS wybrać?

   Do prostych inspekcji, liczenia i zaczytywania kodów: 

   Czujniki wizyjne. Pojedyncze urządzenia z kamerą i procesorem, które podłączone są do komputera z dedykowanym oprogramowaniem.

   Do kompleksowej analizy uwzględniającej pozycje elementów:

   Inteligentne kamery. Urządzenia łączące w sobie kamerę z wewnętrznym oprogramowaniem. Z możliwością kontroli i konfiguracji także za pomocą zewnętrznego komputera.

   Do złożonej oceny parametrów produktów:

   Jednostki VPC. System elastyczny, w którym do komputera można dobrać kamerę oddzielnie – na podstawie oczekiwań i charakterystyki kontrolowanego procesu, czy rodzaju produktów.

    

   Niezależnie od wybranego systemu, który wybierzesz, w ramach umów serwisowych, zapewnimy wysokiej klasy wsparcie techniczne. Helpdesk IBCS Poland jest dostępny w godzinach roboczych lub w trybie 24/7. Od konsultacji telefonicznej, po zdalne wsparcie administracyjne. W naprawach sprzętu rozszerzamy warunki producenta. Możesz liczyć na obsługę logistyczną, przywracanie oprogramowania, testy po naprawach i ponowne konfiguracje zgodnie z charakterystyką Twojego procesu logistycznego. Dostarczamy również sprzęt zastępczy. Sprawdź i wybierz swoje warunki >>> 

   Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Opowiedz nam o swoich problemach z lukami w kontroli magazynu i strefy produkcji. Wdrożymy i zintegrujemy rozwiązania MVS, które staną się centrum identyfikacji, rejestracji i kontroli procesów.

   Sprawdź, jak to przełoży się na niezawodność procesów w Twojej firmie

   ibcsSnapEvidence

   ibcsSnapEvidence zakłada przede wszystkim śledzenie oraz pełną rejestrację istotnych operacji produkcyjnych. „Dowód” takich działań jest widoczny na zdjęciach, które w dodatku są robione z różnych odległości, pod różnymi kątami.

   Wszystkie takie fotografie są skrupulatnie archiwizowane – tak, by łatwo można je było odnaleźć. Pomocne jest tu przypisanie poszczególnym zdjęciom kodu danej operacji produkcyjnej, a także numeru kamery i stanowiska. Ponadto system umożliwia sterowanie wyzwalaniem robienia zdjęć. Jest to dostępne z systemu produkcyjnego klienta.

   Na cały system, poza samymi kamerami, składają się również elementy okablowania, oprogramowanie do obsługi kamer (wraz z pełną dokumentacją licencyjną), interfejs do systemu produkcyjnego klienta, a także sprzęt, na którym wszelkie operacje można wykonywać i śledzić (może to być na przykład tablet).

   Gdzie się sprawdzi?

   System ten można wykorzystać zarówno w gabinecie, jak i w biurze. Sprawdzi się w różnego typu wnętrzach – w typowych biurach, w pomieszczeniach typu open-space, na recepcji, w gabinetach, a także w salach konferencyjnych, seminaryjnych i audytoryjnych oraz we wszelkich innych reprezentacyjnych miejscach w przedsiębiorstwie. Co ważne, można go wykorzystać nie tylko w przestrzeniach prywatnych, ale i w przestrzeniach użyteczności publicznej.

   Mało tego! Jak każde rozwiązanie technologiczne, można go wzbogacać o dodatkowe funkcjonalności – tak, by maksymalnie dostosować system kamer wizyjnych dla konkretnego klienta (oczywiście po wcześniejszym upewnieniu się, że w danej firmie można je wprowadzić oraz po dodatkowych testach).

   System kamer do fotograficznej rejestracji procesów – jakie to daje możliwości?

   • w przypadku reklamacji – daje możliwość wiarygodnego udokumentowania stanu produktu/przesyłki,
   • umożliwia precyzyjną i niezawodną rejestrację istotnych operacji produkcyjnych, które realnie wpływają na jakość produktu,
   • buduje archiwum zdjęć powiązanych z fotografowanym obiektem.

   Wdrażaj nowe technologie kompleksowo z IBCS Poland

   Jesteśmy integratorem rozwiązań SCM z trzema dekadami doświadczenia. Naszym celem jest maksymalizowanie wydajności i niezawodności całego systemu logistyki w Twojej firmie – dzisiaj oraz w miarę jej rozwoju. Dbamy o wszystkie procesy logistyczne naszych klientów. Aby gruntownie poznać potrzeby i zależności systemowe, rozmawiamy z pracownikami różnych szczebli. Ponadto, rekomendujemy, dostarczamy i wdrażamy uzupełniające rozwiązania, a następnie dbamy o ich sprawne działanie bez przestojów. 

    

   Wprowadzamy nowoczesne rozwiązania przyspieszające pracę:

   • Systemy do kompletacji głosowej. 
   • System RFID, przyspieszający skanowania produktów do kilkuset odczytów na sekundę i wykrywający nieprawidłowy skład zamówienia.
   • Roboty AMR, które same wykorzystują technologię MVS, przejmą i zautomatyzują zadania związane z fizycznym ruchem towarów i zminimalizują ryzyko wypadków komunikacyjnych na magazynie,
   • Przeprowadzamy audyt i optymalizujemy sieć LAN/WLAN. 

    

   Wdrażamy oraz integrujemy rozwiązania IT, które stworzą spójny system kontroli:

   • ibcsTiger – WMS do wydajnego zarządzania magazynem i zapobiegania niedoborom.
   • ibcs SnapEvidence  – system dozoru video, który będzie rejestrował zdarzenia i rozpoznawał incydenty bezpieczeństwa, 
   • ibcsDetector – system analizy obrazu wspierany AI, który zadba o bezpieczeństwo pracowników i natychmiastowo zaalarmuje o problemach. 
   • NiceLabel Designer – oprogramowanie do zarządzania wydrukiem etykiet 
   • Projektujemy i dostarczamy system oznakowania magazynu, z elementami o trwałości gwarantowanej pisemnie nawet do 50 – 100 lat. 
   • Dostarczamy na czas nowe etykiety zgodne z wymaganiami w Twoim łańcuchu dostaw. W tym wydruki małych partii na życzenie i dodruki w kilkanaście godzin w sytuacjach kryzysowych.
   • Uzupełniamy materiały eksploatacyjne, 
   • Wymieniamy sprzęt na nowoczesny:
    • szybkie i elastyczne w konfiguracji skanery firmy Zebra, oparte o znajomy system Android, 
    • Wytrzymałe i bezbłędne uchwyty skanujące Zebra, które przyspieszają prace na magazynie i hali sprzedaży
    • szybkie i bezawaryjne sieciowe drukarki etykiet
    • wydajne, automatyczne aplikatory etykiet Cobalt, które przyspieszą tempo pracy bez nowych rekrutacji, a do tego zredukują liczbę sprzętu, punktów odbioru i etykietowania. 
    • wydajne i zgodne z normami radiotelefony, które zsynchronizują pracowników na zmianie bez przerywania pracy i niepotrzebnego pokonywania długich tras.
   • Przeprowadzamy profesjonalne szkolenia, które eliminują luki kompetencyjne. 

   Sprawdź, jak bardzo technologia MVS zwiększy sprawność i niezawodność identyfikacji i kontroli jakości w Twojej firmie.

   Zaufali nam

   Do realizacji wdrożenia zgłosiło się wielu oferentów. Jednak zakres rozwiązania proponowanego przez IBCS Poland, a także dodatkowe elementy związane z monitorowaniem i zarządzaniem siecią w ramach tych funkcjonalności, zdecydowały o wyborze właśnie tego rozwiązania – tłumaczy Zbigniew Koplin z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

   Co warto podkreślić, wydajność magazynu wzrosła powyżej zakładanej wartości. Przyczyniło się to do realnych oszczędności finansowych. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wdrożenia i jego efektów oraz współpracy z IBCS Poland.

   Zgodnie z założeniami, poprawiła się ergonomia pracy, zmniejszyła się liczba błędów, a procesy magazynowe zostały zoptymalizowane. Technologia pick-by-voice przyczyniła się również do przyspieszenia zbiórki i etapu wydania towarów, a także do wzrostu wydajności i efektywności kompletacji.

   System jest scentralizowany i łatwo zarządzać nim z jednego miejsca. Generuje on nie tylko oszczędność środków, ale również oszczędność czasu – wcześniej wydruk ręczny wykonywany był przez pracowników i operatorów wszystkich stanowisk. (…) Uniwersalna architektura znacznie skróciła czas przestojów, ułatwia prace serwisowe i dodatkowo w dużej mierze wyeliminowała ludzkie błędy.