IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

Kontrola procesów produkcyjno-logistycznych

Zajmujesz się produkcją, prowadzisz logistykę, zarządzasz magazynem? Miej pełną kontrolę nad procesami w Twojej firmie. Skuteczność, niezawodność, szybkość dzięki systemom wizyjnym. Nie musisz inwestować w bezpieczną infrastrukturę, sprzęt oraz instalacje i konfiguracje oprogramowania w swoim obiekcie. Wszystkich aplikacji używasz za pośrednictwem chmury obliczeniowej, na każdym autoryzowanym urządzeniu.

Kontrola procesów produkcyjno – logistycznych - IBCS Poland - systemy logistyczne

Jeśli obecny model zarządzania produkcją, logistyką i magazynem sprawia, że:

 • oprogramowanie w Twojej firmie stwarza problemy lub generuje zbędne koszty
 • pomimo istnienia działu kontroli, zdarzają się incydenty, za które to Ty ponosisz odpowiedzialność
 • zwiększa się liczba wpłyniętych reklamacji
 • tracisz czas na rozpatrywanie przyjętych reklamacji od Klientów
 • masz problem z udowodnieniem po czyjej stronie leży odpowiedzialność
 • ponosisz koszty związane z obsługą reklamacji – (koszty przesyłki, kary, transport)
 • płacisz za narzędzie do kontroli, ale nie wykorzystujesz go
 • spada zaufanie i lojalność Twoich klientów
 • weryfikacja środków ochronnych stosowanych przez pracowników pochłania dużo czasu

 

Dzięki systemowi kontroli opartemu na wizyjnej inspekcji, możesz skutecznie zapobiegać wadom produktów, eliminować błędy w procesie produkcyjnym oraz kontrolować procesy logistyczne. Dodatkowo masz możliwość dostępu do zdjęć i danych w chmurze z dowolnego urządzenia, co ułatwia i przyśpiesza proces weryfikacji

 

  form-icon
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami
  Imię i nazwisko*
  E-mail*
  Telefon*
  Wiadomość


  Kluczowe korzyści wynikające z automatycznej kontroli procesów:

  • poprawa niezawodności – systemy automatycznej kontroli są niezawodne i działają zgodnie z zaprogramowanymi parametrami, co minimalizuje ryzyko ludzkich błędów
  • redukcja liczby reklamacji – wykrywanie usterek na wczesnym etapie, weryfikacja i usprawnienie przebiegu procesu
  • oszczędność czasu dzięki skróceniu obsługi reklamacji – przyśpieszenie dostępu do dowodów na reklamacje związane z uszkodzonymi lub brakującymi towarami
  • obniżenie kosztów związanych z obsługą reklamacji – udowodnienie poprawności procesu i brak usterek, oraz strony odpowiedzialnej
  • redukcja kosztów kontroli i audytów – możliwość dostosowania kosztów audytowych do swoich potrzeb
  • poprawa bezpieczeństwa w miejscu pracy – wykrywanie maseczek, kasków, okularów ochronnych
  • prosta, szybka i łatwa integracja z obecnymi systemami – integracja procesów kontroli i audytu z innymi systemami

   

  Zależy Ci na automatycznym udokumentowaniu ważnych procesów?

  ibcsSnapEvidence logo.jpg

  zakłada przede wszystkim śledzenie oraz pełną rejestrację istotnych operacji. „Dowód” takich działań jest widoczny na zdjęciach, które w dodatku są robione z różnych odległości, pod różnymi kątami.
  Wszystkie takie fotografie są skrupulatnie archiwizowane – tak, by łatwo można je było odnaleźć. Pomocne jest tu przypisanie poszczególnym zdjęciom kodu danej operacji, a także numeru kamery i stanowiska. Ponadto system umożliwia sterowanie wyzwalaniem robienia zdjęć. Jest to dostępne z systemu produkcyjnego klienta.

   

   

  Potrzebujesz kontroli procesów w czasie rzeczywistym i natychmiastowej reakcji?

   

  Kontrola procesów produkcyjno – logistycznych - IBCS Poland - systemy logistyczne

  to inteligentny system do komputerowej analizy obrazu, który znajdzie zastosowanie w każdej firmie kontrolującej jakość prowadzonych procesów.
  Oprogramowanie analizuje obrazy przekazane z dowolnych źródeł. Przy wykorzystaniu algorytmów uczenia maszynowego klasyfikuje zdjęcia lub identyfikuje znajdujące się na nich obiekty. Wynik tej analizy może zostać zaprezentowany lub zintegrowany ze środowiskiem klienta (bramki, linie automatycznie, sygnalizacja świetlna).

   

  Więcej informacji nt. wizyjnych systemów kontroli jakości znajdziesz w naszym przewodniku.

      Imię i nazwisko*

   E-mail*   Nasze rozwiązania są najczęściej wykorzystywane w obszarach:

   • kompletacja zamówień, sprawdzanie kompletności zamówienia lub jego uszkodzenia w momencie pakowania
   • dokumentacja zdarzeń w procesie produkcyjnym i logistycznym
   • nadzór nad procesem montażu i składania
   • rejestracja przyjęć i wydań surowców i produktów i wyrobów gotowych lub palet
   • rejestracja poprawności zabezpieczenia produktu przed wysyłką, w tym deformacji lub uszkodzeń opakowań
   • rejestracja poprawności procesu związanych z naprawami lub przeglądami
   • traceability
   • nadzór nad procesem sprzedaży przy kasach samoobsługowych i kasach taśmowych

   Polityka serwisowa

   Po wdrożeniu, każdego klienta obejmujemy polityką serwisową zorientowaną na zabezpieczenie ciągłości procesów logistycznych. Dzięki elastycznym wariantom umów, możesz mieć dostęp do helpdesku nawet w trybie 24/7. Od konsultacji telefonicznej, po zdalne wsparcie administracyjne. W naprawach sprzętu rozszerzamy warunki producenta. Możesz liczyć na obsługę logistyczną, przywracanie oprogramowania, testy po naprawach i ponowne konfiguracje zgodnie z charakterystyką Twojego procesu logistycznego. Dostarczamy ponadto sprzęt zastępczy. Sprawdź i wybierz swoje warunki serwisu>>> 

   Zdarzają Ci się nietypowe problemy? 

   Możemy na nie szybko zareagować, dzięki bogatej bazie studiów przypadków i gotowych rozwiązań zagranicznych. Wypracowanych w społeczności integratorów IBCS Group (Czechy, Słowacja, Węgry, Bułgaria). 

   Zaufali nam

   Do realizacji wdrożenia zgłosiło się wielu oferentów. Jednak zakres rozwiązania proponowanego przez IBCS Poland, a także dodatkowe elementy związane z monitorowaniem i zarządzaniem siecią w ramach tych funkcjonalności, zdecydowały o wyborze właśnie tego rozwiązania – tłumaczy Zbigniew Koplin z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

   Co warto podkreślić, wydajność magazynu wzrosła powyżej zakładanej wartości. Przyczyniło się to do realnych oszczędności finansowych. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wdrożenia i jego efektów oraz współpracy z IBCS Poland.

   Zgodnie z założeniami, poprawiła się ergonomia pracy, zmniejszyła się liczba błędów, a procesy magazynowe zostały zoptymalizowane. Technologia pick-by-voice przyczyniła się również do przyspieszenia zbiórki i etapu wydania towarów, a także do wzrostu wydajności i efektywności kompletacji.

   System jest scentralizowany i łatwo zarządzać nim z jednego miejsca. Generuje on nie tylko oszczędność środków, ale również oszczędność czasu – wcześniej wydruk ręczny wykonywany był przez pracowników i operatorów wszystkich stanowisk. (…) Uniwersalna architektura znacznie skróciła czas przestojów, ułatwia prace serwisowe i dodatkowo w dużej mierze wyeliminowała ludzkie błędy.