IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

ibcsCloud

Logistyka tańsza, sprawniejsza i bezpieczniejsza dzięki chmurze. Przyspiesz modernizację IT wdrożeniami zredukowanymi do minimum – nie inwestujesz w sprzęt, serwery i zabezpieczenia. Bez instalacji uzyskujesz dostęp do wszystkich aplikacji, z każdego urządzenia, na którym ten dostęp jest uprawniony. Rejestracja na ibcs.cloud jest darmowa.

Czy oprogramowanie w Twojej firmie stwarza problemy lub generuje zbędne koszty?
 • Modernizacje zmuszają do inwestycji w sprzęt, infrastrukturę oraz konfigurację i zabezpieczenia.
 • Za każdym razem szukasz nowego źródła oprogramowania, aby korzystać z najlepszych ofert na rynku.
 • Wielość dostawców oprogramowania, które stosujesz, utrudnia lub uniemożliwia integrację rozwiązań w 100 procentach.
 • Każdy system działa na własnych zbiorach danych, co utrudnia analizy i podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.
 • Rozproszenie danych w wielu zbiorach ogranicza wydajność procesów logistycznych, np. kompletacji zamówień, obsługi zwrotów, inwentaryzacji, itp.
 • Inwestycje w kolejne licencje i sprzęt nie przekładają się na wzrost wydajności magazynu.
 • Wielość faktur i licencji od różnych dostawców i niespójności w tworzonym przez nich systemie logistycznym powodują ryzyka utraty kontroli nad magazynem i windują koszty wdrożeń.
 • Rezygnacja z dowolnej aplikacji wiąże się z utratą niemałych pieniędzy zainwestowanych w jej wdrożenie i czasochłonnym usuwaniem oprogramowania z systemu, by je zamienić na nowe.

Jeśli chcesz zamienić te problemy na w pełni zintegrowane oprogramowanie dostępne na żądanie, wybierz ibcsCloud. Ekosystem aplikacji zbudowany i skonfigurowany na fundamentach Microsoft Azure.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Opowiedz nam o swoich problemach z oprogramowaniem. Dobierzemy i zintegrujemy rozwiązania wewnątrz ibcsCloud w kierunku maksymalnej wydajności Twojego magazynu i hali produkcyjnej.

Potrzebujesz więcej informacji o rozwiązaniach w chmurze? Zajrzyj do naszej bazy wiedzy.

Porozmawiaj z konsultantem Zobacz więcej o ibcsCloud

  form-icon
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami
  Imię i nazwisko*
  E-mail*
  Telefon*
  Wiadomość
  Dlaczego z ibcsCloud warto zacząć korzystać już dziś?
  • Wyprzedzisz konkurencję – ibcsCloud to jedyne takie rozwiązanie na rynku.
  • Rejestracja jest darmowa. Koszt wygeneruje tylko faktycznie używanie poszczególnych aplikacji.
  • Włączysz i wyłączysz oprogramowanie w zależności od potrzeb. Możesz zrezygnować z każdej aplikacji w dowolnym momencie, bez ingerencji w Twoją infrastrukturę.
  • Zwiększysz automatyzację i predykcję dzięki technologii AI / Machine Learning.
  • Możesz skupić w jednym miejscu aplikacje z branży produkcyjnej i logistycznej. Każda może działać autonomicznie, lub też wymieniać dane z innymi w ograniczonym albo pełnym zakresie.
  • Zyskujesz dostęp do stałego, bezpiecznego źródła innowacji dla swoich systemów i zbiorów danych. ibcsCloud to moderowany ekosystem stale powiększanej bazy rozwiązań software’owych. Oprogramowania, które sami weryfikujemy i autoryzujemy przed wprowadzeniem do bazy.
  • Nie musisz inwestować w bezpieczną infrastrukturę, sprzęt oraz instalacje i konfiguracje oprogramowania w swoim obiekcie. Wszystkich aplikacji używasz za pośrednictwem chmury, na każdym autoryzowanym urządzeniu.
  • Bazą Twojej chmury będzie uznany na rynku Microsoft Azure – sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie o wysokim standardzie bezpieczeństwa, z mechanizmami autoryzacji pomiędzy użytkownikami oraz urządzeniami.
  • Twoje urządzenia IoT będą w chmurze sprawnie współpracować w czasie rzeczywistym, redukując ryzyka i koszty.
  • Dzięki szybkiej łączności z chmurą, zaczniesz zarządzać swoim magazynem wydajnie i bez ryzyka awarii systemu.
  • Zyskasz możliwość bezpiecznego przechowywania danych na wirtualnym dysku ibcsCloud.
  • Zamiast płacić za bazę danych, wynajmij ją w wymaganej na tą chwilę wydajności i pojemności. W zależności od potrzeb możesz kupić kredyty do wykorzystania na pobieranie danych.
  • Zamiast płacić za licencję oprogramowania do wydruku etykiet, możesz opłacić bezterminowe kredyty do wykorzystania na zakup wydruków w chmurze dostarczanych błyskawicznie, wprost na Twoje drukarki.
  • W ramach umów serwisowych będzie na Ciebie czekać wsparcie techniczne. Helpdesk IBCS Poland jest dostępny w godzinach roboczych lub w trybie 24/7. Doświadczeni konsultanci pomogą zapanować nad każdą sytuacją drogą telefoniczną lub w trybie bezpiecznej, zdalnej administracji.

  Chcesz się przekonać, jak bardzo ibcsCloud zredukuje ryzyka, opóźnienia i koszt IT w Twojej firmie?

  Porozmawiaj z konsultantem Zobacz więcej o ibcsCloud
  Rozwiązania, z których możesz korzystać w ibcsCloud to:
  ibcsCloud – logistyka tańsza, sprawniejsza i bezpieczniejsza dzięki chmurze
  ibcsTracker

  Zautomatyzowany system śledzenia opakowań zwrotnych i innych zasobów. Zintegrowany z wewnętrznym systemem RFID oraz bazą zarejestrowanych podmiotów, potrafi monitorować i wskazywać, który odbiorca, od kiedy, ile i jakich opakowań przetrzymuje. ibcsTracker monitoruje przy tym aktualny stan opakowań na magazynie i pomaga zapobiegać opóźnieniu dostaw z powodu nagłego niedoboru. Z pomocą AI można także prognozować terminy zwrotów i w ten sposób redukować koszty zakupów nowych zasobów.  

  ibcsDetector

  Autorski system analizy obrazu IBCS Poland, który wykorzystuje uczenie maszynowe do rozpoznawania i oceny konkretnych sytuacji. Pozwala to szybciej zareagować na nieprawidłowości. Zredukować liczbę reklamacji oraz uniknąć konsekwencji finansowych przypadkowego złamania warunków umowy. Maleje także ryzyko incydentów bezpieczeństwa w zakładzie. Sztuczną inteligencję można wytrenować do wykrywania, na przykład:

  • braku etykiet na zapakowanych produktach,
  • nieprawidłowo złożonej palety,
  • wadliwie wyprodukowanego lub uszkodzonego produktu,
  • pracowników łamiących przepisy BHP.
  icmInspector

  Kontrole jakości, inspekcje infrastruktury, instalacje, serwis i audyty – wszystko w jednym miejscu. Zautomatyzowane i scyfryzowane w formie modułowego systemu. Dostępne z dowolnego miejsca dzięki chmurze. icmInspector to rozwiązanie, które wspiera m.in:

  • redukcję kosztów,
  • wzrost efektywności pracowników,
  • automatyzację planowania pracy,
  • szybsze wykrywanie incydentów,
  • sprawniejszą kontrolę jakości.
  ibcsCheckPass

  Pozwala zarządzać przejazdami pracowników firmy, flotą wynajętego przewoźnika (szczególnie w Strefach Ekonomicznych). Kierowca może zweryfikować, czy dany pracownik jest uprawniony do przejazdu tym autobusem. Dzięki temu możemy zabezpieczyć się przed kosztami przewożenia pracowników innych firm, a dzięki analizie wiarygodnych danych, mamy możliwość zoptymalizowania tras, jak również dopasować typ pojazdu do wymagań danej trasy. Pozwala to na obniżenie kosztów i dopasowanie tej usługi do rzeczywistych potrzeb pracowników.

  ibcsLabel - aplikacja

  Umożliwiającą skomponowanie nośnika, wydruk etykiety i zapisanie zawartości w archiwum. Znajduje zastosowanie w firmach produkcyjnych dostarczających towary dla odbiorców wymagających stosowania standardu GS1. Dzięki ibcsLabel można szybko zaimplementować zastosowanie standardu i spełnić wszystkie wymagania odbiorcy.

  ibcsIoTHub

  Autorskie narzędzia dostępne w chmurze pozwalają na korzystanie z danych zbieranych wewnątrz firmy przez inteligentne urządzenia podłączone do internetu, wyposażone w czujniki. Następnie można poddać te dane analizie z pomocą sztucznej inteligencji. Odkryć zależności, które da się zoptymalizować, aby usprawnić poszczególne procesy.

  Analiza danych w chmurze

  ibcsCloud może stać się też kontenerem dla baz danych gromadzonych w organizacji. Zbiorów, które w tej samej chmurze można bezpiecznie analizować. Narzędzia do tego wykorzystywane są wspierane sztuczną inteligencją, która znacznie przyspiesza, automatyzuje i usprawnia proces analizy. W ten sposób można badać procesy magazynowe i optymalizować logistykę, w tym zarządzanie zapasami i zasobami ludzkimi. W handlu można obserwować zachowania klientów oraz ich preferencje, aby potem lepiej dopasowywać ofertę i promocje. Z kolei sektor medyczny docenia analizę danych wspomaganą przez AI za szybsze wykrywanie chorób.
  W ramach ibcsCloud oferujemy też dostęp do zasobów w chmurze:

  Dlaczego IBCS Poland?

  Jesteśmy w pierwszej kolejności firmą informatyczną. Z trzema dekadami doświadczenia za sobą, wciąż patrzymy w przyszłość. Wyróżnia nas kompleksowe podejście do wdrożeń.
  Naszym celem jest maksymalizowanie wydajności i niezawodności całego systemu logistyki w Twojej firmie – dzisiaj oraz w miarę jej rozwoju. Interesują nas wszystkie procesy. Aby gruntownie poznać potrzeby i zależności systemowe, rozmawiamy z pracownikami różnych szczebli. Ponadto, rekomendujemy, dostarczamy i wdrażamy uzupełniające rozwiązania.

  Przykłady:

  • oprogramowanie WMS do zarządzania magazynem,
  • wydajne i wytrzymałe drukarki etykiet,
  • nowoczesne skanery kodów kreskowych o zasięgu do 15 m,
  • materiały eksploatacyjne, profesjonalne szkolenia, które wyeliminują luki kompetencyjne.
  Porozmawiaj z konsultantem
  Zaufali nam

  Do realizacji wdrożenia zgłosiło się wielu oferentów. Jednak zakres rozwiązania proponowanego przez IBCS Poland, a także dodatkowe elementy związane z monitorowaniem i zarządzaniem siecią w ramach tych funkcjonalności, zdecydowały o wyborze właśnie tego rozwiązania – tłumaczy Zbigniew Koplin z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

  Co warto podkreślić, wydajność magazynu wzrosła powyżej zakładanej wartości. Przyczyniło się to do realnych oszczędności finansowych. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wdrożenia i jego efektów oraz współpracy z IBCS Poland.

  Zgodnie z założeniami, poprawiła się ergonomia pracy, zmniejszyła się liczba błędów, a procesy magazynowe zostały zoptymalizowane. Technologia pick-by-voice przyczyniła się również do przyspieszenia zbiórki i etapu wydania towarów, a także do wzrostu wydajności i efektywności kompletacji.

  System jest scentralizowany i łatwo zarządzać nim z jednego miejsca. Generuje on nie tylko oszczędność środków, ale również oszczędność czasu – wcześniej wydruk ręczny wykonywany był przez pracowników i operatorów wszystkich stanowisk. (…) Uniwersalna architektura znacznie skróciła czas przestojów, ułatwia prace serwisowe i dodatkowo w dużej mierze wyeliminowała ludzkie błędy.