IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

ibcsCloud

Logistyka tańsza, sprawniejsza i bezpieczniejsza dzięki chmurze obliczeniowej. Przyspiesz modernizację IT wdrożeniami zredukowanymi do minimum – nie inwestujesz w sprzęt, serwery i zabezpieczenia. Bez instalacji uzyskujesz dostęp do wszystkich aplikacji, z każdego urządzenia, na którym ten dostęp jest uprawniony. Rejestracja na ibcs.cloud jest darmowa.

Czy oprogramowanie w Twojej firmie stwarza problemy lub generuje zbędne koszty?

 • Modernizacje zmuszają do inwestycji w sprzęt, infrastrukturę oraz konfigurację i zabezpieczenia.
 • Za każdym razem szukasz nowego źródła oprogramowania, aby korzystać z najlepszych ofert na rynku.
 • Wielość dostawców oprogramowania, które stosujesz, utrudnia lub uniemożliwia integrację rozwiązań w 100 procentach.
 • Każdy system działa na własnych zbiorach danych, co utrudnia analizy i podejmowanie trafnych decyzji biznesowych.
 • Rozproszenie danych w wielu zbiorach ogranicza wydajność procesów logistycznych, np. kompletacji zamówień, obsługi zwrotów, inwentaryzacji, itp.
 • Inwestycje w kolejne licencje i sprzęt nie przekładają się na wzrost wydajności magazynu.
 • Wielość faktur i licencji od różnych dostawców i niespójności w tworzonym przez nich systemie logistycznym powodują ryzyka utraty kontroli nad magazynem i windują koszty wdrożeń.
 • Rezygnacja z dowolnej aplikacji chmurowej wiąże się z utratą niemałych pieniędzy zainwestowanych w jej wdrożenie i czasochłonnym usuwaniem oprogramowania z systemu, by je zamienić na nowe.

Jeśli chcesz zamienić te problemy na w pełni zintegrowane oprogramowanie dostępne na żądanie, wybierz ibcsCloud. Ekosystem aplikacji chmurowej zbudowany i skonfigurowany na fundamentach darmowego Microsoft Azure.

Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Opowiedz nam o swoich problemach z oprogramowaniem. Dobierzemy i zintegrujemy rozwiązania wewnątrz ibcsCloud w kierunku maksymalnej wydajności Twojego magazynu i hali produkcyjnej.

Potrzebujesz więcej informacji o rozwiązaniach w chmurze? Zajrzyj do naszej bazy wiedzy.

Porozmawiaj z konsultantem Zobacz więcej o ibcsCloud

  form-icon
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami
  Imię i nazwisko*
  E-mail*
  Telefon*
  Wiadomość


  Dlaczego z ibcsCloud warto zacząć korzystać już dziś?

  • Wyprzedzisz konkurencję – ibcsCloud to jedyne takie rozwiązanie na rynku.
  • Rejestracja jest darmowa. Koszt wygeneruje tylko faktycznie używanie poszczególnych aplikacji.
  • Włączysz i wyłączysz oprogramowanie w zależności od potrzeb. Możesz zrezygnować z każdej aplikacji chmurowej w dowolnym momencie, bez ingerencji w Twoją infrastrukturę.
  • Zwiększysz automatyzację i predykcję dzięki technologii AI / Machine Learning.
  • Możesz skupić w jednym miejscu aplikacje z branży produkcyjnej i logistycznej. Każda może działać autonomicznie, lub też wymieniać dane z innymi w ograniczonym albo pełnym zakresie.
  • Zyskujesz dostęp do stałego, bezpiecznego źródła innowacji dla swoich systemów i zbiorów danych. ibcsCloud to moderowany ekosystem stale powiększanej bazy rozwiązań software’owych. Oprogramowania, które sami weryfikujemy i autoryzujemy przed wprowadzeniem do bazy.
  • Nie musisz inwestować w bezpieczną infrastrukturę, sprzęt oraz instalacje i konfiguracje oprogramowania w swoim obiekcie. Wszystkich aplikacji używasz za pośrednictwem chmury obliczeniowej, na każdym autoryzowanym urządzeniu.
  • Bazą Twojej chmury będzie uznany na rynku Microsoft Azure – sprawdzone i bezpieczne rozwiązanie o wysokim standardzie bezpieczeństwa, z mechanizmami autoryzacji pomiędzy użytkownikami oraz urządzeniami.
  • Twoje urządzenia IoT będą w chmurze sprawnie współpracować w czasie rzeczywistym, redukując ryzyka i koszty.
  • Dzięki szybkiej łączności z chmurą, zaczniesz zarządzać swoim magazynem wydajnie i bez ryzyka awarii systemu.
  • Zyskasz możliwość bezpiecznego przechowywania danych na wirtualnym dysku ibcsCloud.
  • Zamiast płacić za bazę danych, wynajmij ją w wymaganej na tą chwilę wydajności i pojemności. W zależności od potrzeb możesz kupić kredyty do wykorzystania na pobieranie danych.
  • Zamiast płacić za licencję oprogramowania do wydruku etykiet, możesz opłacić bezterminowe kredyty do wykorzystania na zakup wydruków w chmurze obliczeniowej dostarczanych błyskawicznie, wprost na Twoje drukarki.
  • W ramach umów serwisowych będzie na Ciebie czekać wsparcie techniczne. Helpdesk IBCS Poland jest dostępny w godzinach roboczych lub w trybie 24/7. Doświadczeni konsultanci pomogą zapanować nad każdą sytuacją drogą telefoniczną lub w trybie bezpiecznej, zdalnej administracji.

  Chcesz się przekonać, jak bardzo aplikacja ibcsCloud zredukuje ryzyka, opóźnienia i koszt IT w Twojej firmie?

  Porozmawiaj z konsultantem Zobacz więcej o ibcsCloud

  Rozwiązania, z których możesz korzystać w ibcsCloud to:

  ibcsTracker tracking returnable assets.png
  ibcsTracker

  Zautomatyzowany system śledzenia opakowań zwrotnych i innych zasobów. Zintegrowany z wewnętrznym systemem RFID oraz bazą danych i zarejestrowanych podmiotów, potrafi monitorować i wskazywać, który odbiorca, od kiedy, ile i jakich opakowań przetrzymuje. ibcsTracker monitoruje przy tym aktualny stan opakowań na magazynie i pomaga zapobiegać opóźnieniu dostaw z powodu nagłego niedoboru. Z pomocą AI można także prognozować terminy zwrotów i w ten sposób redukować koszty zakupów nowych zasobów. Rejestracja w aplikacji jest darmowa.

  Systemy i aplikacje chmurowe, analiza baz danych ibcsCloud - IBCS Poland
  ibcsDetector

  Autorski system analizy obrazu IBCS Poland, który wykorzystuje uczenie maszynowe do rozpoznawania i oceny konkretnych sytuacji. Pozwala to szybciej zareagować na nieprawidłowości. Zredukować liczbę reklamacji oraz uniknąć konsekwencji finansowych przypadkowego złamania warunków umowy. Maleje także ryzyko incydentów bezpieczeństwa w zakładzie. Aplikację sztucznej inteligencji można wytrenować do wykrywania, na przykład:

  • braku etykiet na zapakowanych produktach,
  • nieprawidłowo złożonej palety,
  • wadliwie wyprodukowanego lub uszkodzonego produktu,
  • pracowników łamiących przepisy BHP.

      Imię i nazwisko*

   E-mail*


    

   Systemy i aplikacje chmurowe, analiza baz danych ibcsCloud - IBCS Poland
   icmInspector

   Kontrole jakości, inspekcje infrastruktury, instalacje, serwis i audyty – wszystko w jednym miejscu. Zautomatyzowane i scyfryzowane w formie modułowego systemu. Dostępne z dowolnego miejsca dzięki aplikacji w chmurze obliczeniowej. icmInspector to rozwiązanie, które wspiera m.in:

   • redukcję kosztów,
   • wzrost efektywności pracowników,
   • automatyzację planowania pracy,
   • szybsze wykrywanie incydentów,
   • sprawniejszą kontrolę jakości.
   Systemy i aplikacje chmurowe, analiza baz danych ibcsCloud - IBCS Poland
   ibcsCheckPass

   Pozwala zarządzać przejazdami pracowników firmy, flotą wynajętego przewoźnika (szczególnie w Strefach Ekonomicznych). Kierowca może zweryfikować, czy dany pracownik jest uprawniony do przejazdu tym autobusem. Dzięki temu możemy zabezpieczyć się przed kosztami przewożenia pracowników innych firm, a dzięki analizie wiarygodnych danych w systemie chmurowym, mamy możliwość zoptymalizowania tras, jak również dopasować typ pojazdu do wymagań danej trasy. Pozwala to na obniżenie kosztów i dopasowanie tej usługi do rzeczywistych potrzeb pracowników.

   Systemy i aplikacje chmurowe, analiza baz danych ibcsCloud - IBCS Poland
   ibcsLabel - aplikacja

   Umożliwiającą skomponowanie nośnika, wydruk etykiety i zapisanie zawartości w archiwum. Znajduje zastosowanie w firmach produkcyjnych dostarczających towary dla odbiorców wymagających stosowania standardu GS1. Dzięki aplikacji ibcsLabel można szybko zaimplementować zastosowanie standardu i spełnić wszystkie wymagania odbiorcy.

   ibcsIoTHub

   Autorskie narzędzia dostępne w chmurze obliczeniowej pozwalają na korzystanie z danych zbieranych wewnątrz firmy przez inteligentne urządzenia podłączone do internetu, wyposażone w czujniki. Następnie można poddać te dane analizie z pomocą sztucznej inteligencji. Odkryć zależności, które da się zoptymalizować, aby usprawnić poszczególne procesy.

   Systemy i aplikacje chmurowe, analiza baz danych ibcsCloud - IBCS Poland
   Analiza danych w chmurze

   ibcsCloud może stać się też kontenerem dla baz danych gromadzonych w organizacji. Zbiorów, które w tej samej chmurze można bezpiecznie analizować. Narzędzia do tego wykorzystywane są wspierane sztuczną inteligencją, która znacznie przyspiesza, automatyzuje i usprawnia proces analizy. W ten sposób w systemie można badać procesy magazynowe i optymalizować logistykę, w tym zarządzanie zapasami i zasobami ludzkimi. W handlu można obserwować zachowania klientów oraz ich preferencje, aby potem lepiej dopasowywać ofertę i promocje. Z kolei sektor medyczny docenia analizę danych wspomaganą przez aplikacją AI za szybsze wykrywanie chorób. Rejestracja jest darmowa.
   W ramach ibcsCloud oferujemy też dostęp do zasobów w chmurze obliczeniowej:

   Dlaczego IBCS Poland?

   Jesteśmy w pierwszej kolejności firmą informatyczną. Z trzema dekadami doświadczenia za sobą, wciąż patrzymy w przyszłość. Wyróżnia nas kompleksowe podejście do wdrożeń.
   Naszym celem jest maksymalizowanie wydajności i niezawodności całego systemu logistyki w Twojej firmie – dzisiaj oraz w miarę jej rozwoju. Interesują nas wszystkie procesy. Aby gruntownie poznać potrzeby i zależności systemowe, przeprowadzamy analizy, rozmawiamy z pracownikami różnych szczebli. Ponadto, rekomendujemy, dostarczamy i wdrażamy uzupełniające rozwiązania do aplikacji.

   Przykłady:

   • oprogramowanie WMS do zarządzania magazynem,
   • wydajne i wytrzymałe drukarki etykiet,
   • nowoczesne skanery kodów kreskowych o zasięgu do 15 m,
   • materiały eksploatacyjne, profesjonalne szkolenia, które wyeliminują luki kompetencyjne.

    

   Czym jest i jak działa chmura obliczeniowa?

   Cloud computing, bo tak inaczej określa się to rozwiązanie, obejmuje grupę serwerów bądź/i usług działających online, z których można korzystać na żądanie bez potrzeby wydzielania własnych zasobów. Przykładowo, darmowa baza danych w chmurze albo narzędzie do analizy finansów jest udostępniane przez usługodawcę, a za pośrednictwem np. przeglądarki internetowej czy aplikacji mobilnej posługują się nim użytkownicy. Systemy oferowane w ramach tego modelu cieszą się dużą popularnością z uwagi na liczne zalety.

   Zalety chmury obliczeniowej

   Jednym z aspektów przekonujących coraz większą liczbę osób, przedsiębiorstw, instytucji i innych podmiotów do wdrażania cloud computing jest elastyczność. Możliwość rozpoczęcia i zaprzestania korzystania z usług w dowolnym momencie przy minimalnych nakładach finansowych sprawia, że nawet wysoce zaawansowane systemy i aplikacje chmurowe stają się znacznie łatwiej dostępne. Zamiast płacić np. za kupno na własność drogiego narzędzia do analizy baz danych, wystarczy opłacić dostęp do chmury obliczeniowej.

   Inną właściwością cloud computing jest brak obciążenia związanego z zapewnieniem bezpieczeństwa. Można oszczędzić pieniądze, które trzeba by zainwestować w ochronę przed cyberzagrożeniami zainstalowanych u siebie systemów i aplikacji np. do analizy bazy danych, ponieważ zajmuje się tą kwestią usługodawca. Wiedząc, co to jest chmura obliczeniowa, jako jej zaletę warto wskazać także maksymalne ograniczenie zużycia zasobów własnych. Niezależnie od tego, czy stosuje się darmowe, czy płatne rozwiązania, nie ma bowiem potrzeby instalowania go u siebie.

   Za cloud computing przemawia także skalowalność. Usługi świadczone w tym modelu da się dostosować do potrzeb zarówno najmniejszych firm, jak i międzynarodowych korporacji. Jedynym limitem pozostaje budżet, którym się dysponuje, przy czym można zacząć od bardzo małych nakładów – dostępne są też aplikacje i systemy, dzięki którym możliwa jest darmowa analiza bazy danych w chmurze.

   Porozmawiaj z konsultantem

   Zaufali nam

   Do realizacji wdrożenia zgłosiło się wielu oferentów. Jednak zakres rozwiązania proponowanego przez IBCS Poland, a także dodatkowe elementy związane z monitorowaniem i zarządzaniem siecią w ramach tych funkcjonalności, zdecydowały o wyborze właśnie tego rozwiązania – tłumaczy Zbigniew Koplin z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

   Co warto podkreślić, wydajność magazynu wzrosła powyżej zakładanej wartości. Przyczyniło się to do realnych oszczędności finansowych. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wdrożenia i jego efektów oraz współpracy z IBCS Poland.

   Zgodnie z założeniami, poprawiła się ergonomia pracy, zmniejszyła się liczba błędów, a procesy magazynowe zostały zoptymalizowane. Technologia pick-by-voice przyczyniła się również do przyspieszenia zbiórki i etapu wydania towarów, a także do wzrostu wydajności i efektywności kompletacji.

   System jest scentralizowany i łatwo zarządzać nim z jednego miejsca. Generuje on nie tylko oszczędność środków, ale również oszczędność czasu – wcześniej wydruk ręczny wykonywany był przez pracowników i operatorów wszystkich stanowisk. (…) Uniwersalna architektura znacznie skróciła czas przestojów, ułatwia prace serwisowe i dodatkowo w dużej mierze wyeliminowała ludzkie błędy.