Analiza danych – sprawdź, dlaczego jest tak istotna!

Analiza danych – sprawdź, dlaczego jest tak istotna!

Świadomy przedsiębiorca powinien na bieżąco monitorować sytuację w swojej firmie. W tym pomocna może być sztuczna inteligencja oraz inne nowinki technologiczne. Dzięki nim można błyskawicznie wykryć ewentualne nieprawidłowości, a nawet przewidzieć ewentualne problemy. Wyjaśniamy, dlaczego analiza danych jest jednym z najważniejszych elementów prowadzenia nowoczesnego przedsiębiorstwa!

Dlaczego analiza danych jest taka ważna?

Dane są współcześnie często cenniejsze nawet od złota. Każdego dnia generowana jest ich niesamowita ilość – zarówno przez osoby prywatne, jak i organizacje czy przedsiębiorstwa. Ludzie już od dawna nie są w stanie nadążyć z ich analizą, tak by możliwe było wyciąganie prawidłowych wniosków. Próby prowadzenia badań na ograniczonym zbiorze danych często prowadzą do błędnych decyzji, ponieważ w ten sposób można pominąć wiele ważnych czynników. Jeśli chce się uzyskać faktycznie przydatne raporty, konieczne jest wsparcie technologiczne.

Wzrost mocy obliczeniowej komputerów, rozwój wydajności procesorów oraz spadające ceny pamięci operacyjnej (RAM) i masowej (dyski twarde), tworzą nowe możliwości gromadzenia i analizy danych. Również oferta dostawców technologii chmurowych dostosowała się do nowych warunków – dzięki nim można już korzystać nie tylko z gigantycznych przestrzeni i mocy obliczeniowej, ale też zaawansowanych narzędzi umożliwiających analizę danych.

Analiza danych w IBCS Poland

Platforma http://ibcs.cloud może profesjonalnie wspierać przedsiębiorstwo lub organizację w gromadzeniu danych z różnych źródeł, m.in. czujników, sensorów czy całych systemów. Te następnie mogą zostać opracowane przy wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi analitycznych, w tym tych wykorzystujących sztuczną inteligencję.

Analizie mogą podlegać dane z różnych obszarów i branż, np.:

  • w handlu, bankowości, usługach badane jest m.in. zachowanie klientów, ich zakupy, preferencje itp., w celu tworzenia bardziej dopasowanych ofert;
  • w logistyce i magazynowaniu można m.in. prognozować przepływy, a także bardziej świadomie zarządzać zapasami i zasobami ludzkimi;
  • w medycynie analiza danych pacjentów pozwala m.in. tworzyć modele wspierające szybsze rozpoznawanie chorób.

Przyszłość przyniesie jeszcze większą ilość danych, dlatego firmy będą coraz więcej inwestować w ich analizę. Wraz z rozwojem Big Data ewoluować będą także metody analizy. Przyszłość należy do algorytmów sztucznej inteligencji, które już teraz odgrywają coraz większą rolę w tej dziedzinie. Nawet chwilowa stagnacja zwiększa więc ryzyko tego, że zostanie się wyprzedzonym przez konkurencję.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą IBCS Poland oraz zachęcamy do rejestracji na platformie http://ibcs.cloud. Proponujemy wiele przydatnych rozwiązań wykorzystujących AI, które doskonale sprawdzają się przy analizie danych. Przekonaj się, które z nich mogą najlepiej przyczynić się do rozwoju Twojej działalności!