IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

Autonomiczny cobot paletowy XP-15

Nowoczesne rozwiązanie dla Twojego magazynu

Roboty autonomiczne AMR | Fetch robotics | - IBCS Poland - systemy logistyczne

Zrzut ekranu 2024 06 12 103744.pngZrzut ekranu 2024 06 12 103814.png

Wszechstronne zastosowanie

XP-15 to innowacyjny cobot paletowy, który może funkcjonować zarówno jako w pełni autonomiczny robot, jak i jako tradycyjny elektryczny wózek paletowy. Jego elastyczność sprawia, że doskonale nadaje się do różnych zadań w magazynach i zakładach produkcyjnych.

Intuicyjna obsługa i wydajność

Cobot XP-15 umożliwia ręczne załadowanie palety przez operatora oraz wybór trasy docelowej. Po zaprogramowaniu cobot automatycznie dostarcza paletę we wskazane miejsce, a następnie może wrócić po kolejną lub pracować w różnych trybach operacyjnych, takich jak tryb transportu (Taxi Mode), tryb ciągłego ruchu (Sushi Mode) czy tryb przystankowy (Bus-Stop Mode). Istnieje także możliwość pracy w grupie (Multi-Robot Mode), gdzie wiele cobotów współdziała na jednym obszarze, zapewniając płynną i skoordynowaną logistykę.

Zaletą robota XP-15 jest możliwość działania bez integracji z systemem ERP lub WMS i to na dziś 99% wdrożeń. O ile zajdzie potrzeba integracji z MES lub WMS IBCS Poland może przygotować rozwiązanie w oparciu o dostępny interfejs API.

Branże, w których XP-15 sprawdzi się najlepiej:

 • Logistyka i dystrybucja: Efektywne przemieszczanie palet w centrach logistycznych i dystrybucyjnych.
 • Produkcja przemysłowa: Automatyzacja transportu surowców i wyrobów gotowych w halach produkcyjnych.
 • Handel detaliczny: Szybkie uzupełnianie półek towarowych i przenoszenie produktów w sklepach i centrach dystrybucyjnych.
 • Produkcja spożywcza: Bezpieczny i higieniczny transport produktów spożywczych, spełniający wysokie standardy jakości.
 • Produkcja elektroniczna: Precyzyjne przemieszczanie delikatnych komponentów i gotowych urządzeń, minimalizujące ryzyko uszkodzeń.
Zapisz się na webinar

  form-icon
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami
  Imię i nazwisko*
  E-mail*
  Telefon*
  Wiadomość


  Kluczowe korzyści z inwestycji w XP-15:

  • Optymalizacja czasu i wydajności: dzięki autonomicznej pracy XP-15 eliminuje potrzebę ręcznego przemieszczania palet, co znacząco skraca czas operacji logistycznych i zwiększa ogólną wydajność.
  • Zwiększenie bezpieczeństwa: wyposażenie w zaawansowane systemy nawigacyjne i antykolizyjne, takie jak detektory Lidar i czujniki ultradźwiękowe, minimalizuje ryzyko wypadków.
  • Redukcja kosztów operacyjnych: automatyzacja procesów transportowych pozwala na oszczędności dzięki mniejszemu zapotrzebowaniu na interwencje serwisowe i efektywniejsze wykorzystanie zasobów.
  • Elastyczność i skalowalność: różnorodne tryby pracy i możliwość ręcznego sterowania umożliwiają dostosowanie działania cobota do zmieniających się potrzeb firmy.
  • Poprawa precyzji: zaawansowana nawigacja wizualna 2D zapewnia dokładne pozycjonowanie i minimalizuje ryzyko błędów.
  • Zwiększenie konkurencyjności: wykorzystanie nowoczesnych technologii, takich jak XP-15, pozwala firmom na bardziej efektywne i bezpieczne realizowanie zleceń klientów.

  Najważniejsze cechy XP-15:

  • Łatwa instalacja i konfiguracja pracy: Szybka gotowość do działania bez skomplikowanej infrastruktury.
  • Intuicyjne sterowanie: Programowanie i zarządzanie za pomocą urządzeń mobilnych lub opcjonalnej klawiatury numerycznej.
  • Wydajna bateria: Akumulator litowo-jonowy zapewnia długi czas pracy bez przestojów.
  • Precyzyjna nawigacja: Zaawansowana nawigacja wizualna 2D umożliwia dokładne poruszanie się po ustalonych trasach.
  • Bezpieczeństwo: Listwy zderzakowe, detektory Lidar i ultradźwiękowe czujniki zbliżeniowe zapewniają bezpieczną pracę.

  Dostępne tryby pracy:

  Dodatkowe wyposażenie:

  • Klawiatura numeryczna: Umożliwia łatwe wybieranie tras i zadań.
  • Dodatkowa bateria: Zapewnia nieprzerwaną pracę dzięki naprzemiennemu ładowaniu.
  • Moduły komunikacyjne: Umożliwiają zdalny odczyt parametrów pracy i ocenę wydajności.

  Zaufali nam

  Do realizacji wdrożenia zgłosiło się wielu oferentów. Jednak zakres rozwiązania proponowanego przez IBCS Poland, a także dodatkowe elementy związane z monitorowaniem i zarządzaniem siecią w ramach tych funkcjonalności, zdecydowały o wyborze właśnie tego rozwiązania – tłumaczy Zbigniew Koplin z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

  Co warto podkreślić, wydajność magazynu wzrosła powyżej zakładanej wartości. Przyczyniło się to do realnych oszczędności finansowych. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wdrożenia i jego efektów oraz współpracy z IBCS Poland.

  Zgodnie z założeniami, poprawiła się ergonomia pracy, zmniejszyła się liczba błędów, a procesy magazynowe zostały zoptymalizowane. Technologia pick-by-voice przyczyniła się również do przyspieszenia zbiórki i etapu wydania towarów, a także do wzrostu wydajności i efektywności kompletacji.

  System jest scentralizowany i łatwo zarządzać nim z jednego miejsca. Generuje on nie tylko oszczędność środków, ale również oszczędność czasu – wcześniej wydruk ręczny wykonywany był przez pracowników i operatorów wszystkich stanowisk. (…) Uniwersalna architektura znacznie skróciła czas przestojów, ułatwia prace serwisowe i dodatkowo w dużej mierze wyeliminowała ludzkie błędy.