IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej
53e8c57f1a30e5622128fa775be0694f.jpg
Aktualności

E-commerce i zintegrowane systemy logistyczne: Kluczowe elementy sukcesu

Coraz więcej osób decyduje się na zakup produktów przez Internet. To duża szansa dla Twojej firmy. Nie przegap jej i postaw na zintegrowany system logistyczny, który ułatwi Ci sprawną realizację zamówień. Przekonaj się, do czego warto wykorzystać nowoczesne oprogramowanie. Podpowiadamy, jak osiągnąć sukces w e-commerce.

Systemy obsługi e-commerce

Przedsiębiorcy zajmujący się sprzedażą internetową muszą koordynować wiele różnych działań. Są odpowiedzialni za kontakt z klientami, odbiór zamówień, kompletowanie towaru oraz jego wysyłkę. Każdy etap transakcji powinien spełniać najwyższe standardy jakości. Konsumenci zwracają uwagę na szybkość dostaw i profesjonalizm obsługi. Jeśli spełnisz ich potrzeby, możesz liczyć na to, że ponownie skorzystają z Twoich usług lub polecą Cię swoim znajomym. Dobrym rozwiązaniem są systemy logistyczne dla e-commerce (https://www.ibcs.pl/e-commerce/). Warto wiedzieć, jak nowoczesne technologie usprawniają działanie firm i automatyzują procesy sprzedaży.

Profesjonalne zarządzanie magazynem

Odpowiednie zarządzanie magazynem to jeden z elementów sukcesu w e-commerce. Wszystkie działania powinny być precyzyjnie zaplanowane. Dużą pomocą w planowaniu pracy jest system ibcsTiger (https://www.ibcs.pl/zarzadzanie-magazynem-wms/), który obejmuje między innymi optymalizację przydziału miejsca składowania, pełną ewidencję towarów, harmonogramowanie wysyłek i załadunków. Wykorzystasz go do zarządzania zapasami, czyli przeprowadzania inwentaryzacji, blokowania i śledzenia partii produkcyjnych. Wszystkie informacje na temat Twojego magazynu będą umieszczone w jednej bazie danych. Sprawia to, że łatwiej jest kontrolować procesy logistyczne i określić, jakie elementy wymagają ulepszenia i modernizacji.

Integracja z platformami sprzedażowymi

Na pewno zależy Ci na tym, by dotrzeć do jak największej liczby klientów. W takiej sytuacji jeden sklep może nie wystarczyć. Wielu przedsiębiorców posługuje się platformami sprzedażowymi, które pośredniczą w transakcji i dają łatwy dostęp do nowej bazy konsumentów. Trzeba jednak poradzić sobie z różnymi kanałami kontaktu i monitorować zamówienia pochodzące z kilku źródeł. Zintegrowany system logistyczny skutecznie rozwiązuje ten problem. Wszystkie wiadomości i zlecenia trafiają do jednej puli, można obsługiwać je za pomocą tego samego programu. Dzięki temu nie przegapisz żadnego zamówienia i sprawnie odpowiesz na pytania zadawane przez klientów.

Modernizacja sprzętów

Nowoczesny sprzęt przyspiesza i ułatwia wysyłkę towarów. Dobrym tego przykładem są drukarki etykiet i kodów kreskowych (https://www.ibcs.pl/drukarki-etykiet-i-kodow-kreskowych/). Najlepsze modele wyróżniają się mobilnością i dużą funkcjonalnością. Jedno urządzenie pozwoli Ci na szybki druk na wielu rodzajach nośników, takich jak rolki i kartoniki. Ponadto nadrukowane oznakowanie będzie wyraźne i odporne na ścieranie. Do modernizacji wyposażenia firmy z branży e-commerce przydadzą się także czytniki kodów kreskowych, aplikatory etykiet, radiotelefony i urządzenia do kompletacji głosowej. Odpowiednio dobrane sprzęty przyczynią się do sprawnej identyfikacji i znakowania towarów oraz komunikacji między pracownikami.

Śledzenie przesyłek

Wśród funkcji zawartych w zintegrowanym systemie logistycznym znajduje się również śledzenie przesyłek. Tak naprawdę możesz monitorować swoje towary na każdym etapie działania. Dokładnie znasz ich położenie na magazynie oraz dysponujesz narzędziami do kontroli łańcucha dostaw. Dzięki opcji śledzenia paczek unikniesz ich zgubienia oraz znajdziesz sposoby na szybszą realizację zamówień. System na bieżąco generuje powiadomienia i dane statystyczne ułatwiające planowanie dalszej pracy.

Najlepsze rozwiązania logistyczne dla e-commerce

Chcesz rozwijać swoją firmę i osiągnąć sukces w branży e-commerce? Przyda Ci się zintegrowany system logistyczny. Skorzystaj z naszych porad (https://www.ibcs.pl/kontakt/) i wybierz najlepsze rozwiązania dla Twojego biznesu. Wesprzemy Cię w lepszym zarządzaniu magazynem i obsłudze platform sprzedażowych.