Funkcjonalności programów do wydruku etykiet

Funkcjonalność programu

 ibcsLabel

 ibcsPrint

 NiceLabel

Drukowanie etykiet logistycznych i handlowych  V  V  V
Obsługa drukarek ze sterownikiem Windows  V  V / x*  V
Graficzny edytor etykiet  V  x  V
Zarządzanie szablonami etykiet  V  V  V
Automatyczny wydruk etykiet x  V  V
Obsługa aplikatorów x  V  V
Integracja z urządzeniami weryfikującymi x  V  V
Jednoczesna obsługa wielu linii produkcyjnych (produkcja mieszana) x  V  V
Możliwość dowolnego modyfikowania danych i utworzonych zmiennych x x  V
System zarządzania dokumentacją i etykietami x x  V
Możliwość samodzielnej konfiguracji wyglądu i działania aplikacji drukującej x x  V
System drukowania w sieci WEB x x  V

*Drukowanie poprzez sterowniki Windows jest zbyt wolne dla sprawnej obsługi aplikatorów, dlatego w większości przypadków stosowane są etykiety skryptowe.

Dla kogo poszczególne rozwiązania do druku etykiet?

  • ibcsLabel
  • ibcsPrint
  • NiceLabel

Rozwiązanie przeznaczone dla firm produkcyjnych, dostarczających swoje produkty do sieci handlowych oraz do podmiotów wymagających stosowania etykiet logistycznych GS1. ibcsLabel to proste i intuicyjne rozwiązanie oparte na bazie danych MS SQL, dzięki czemu ma możliwość pracy wielostanowiskowej. Umożliwia na zdefiniowanie kartoteki asortymentów, kontrahentów, a także definicję nośników, co pozwala na szybkie generowanie wymaganych etykiet w późniejszym czasie. Program umożliwia wprowadzenie dowolnych atrybutów dla towarów znajdujących się na palecie i umieszczenie ich na etykiecie. pilnuje również prawidłowej numeracji palet, aby numery się nie pokrywały oraz miały prawidłową cyfrę kontrolną. System wykorzystywany jest zazwyczaj w warunkach biurowych.

Jest rozwiązaniem stosowanym na liniach produkcyjnych, gdzie istnieje konieczność zintegrowania się z urządzeniami znakującymi takimi jak: aplikatory, lasery, jak również tam gdzie funkcjonują urządzenia weryfikujące, np. skanery automatyczne. ibcsPrint pracuje zazwyczaj ze zleceniem produkcyjnym i na podstawie tych informacji generuje odpowiednie komunikaty do urządzeń znakujących. Program pozwala budować hierarchię opakowań i przypisywać odpowiednie produkty do poszczególnych grup, dzięki czemu zyskujemy prostą obsługę śledzenia (traceability). Śledzenie to pozwala na podstawie unikalnego kodu kreskowego opakowania jednostkowego uzyskać informację w jakim opakowaniu zbiorczym/ palecie dany produkt się znalazł, a co za tym idzie, zidentyfikować wszystkie sztuki znajdujące się na danej palecie.

System znajduje zastosowanie przede wszystkim w procesie serializacji, tj. tam, gdzie każda sztuka musi mieć swój unikalny numer identyfikacyjny. Szczególnie istotne jest to w przypadku leków, aby zapewnić zgodność z Dyrektywą Unijną dotyczącą oznakowania leków.

NiceLabel jest platformą służąca do budowania wymagających rozwiązań do znakowania produktów. Pozwala tworzyć systemy, które działają autonomicznie lub rozszerzają funkcjonalność innych systemów o możliwość wydruku etykiet oraz zarządzania ich szablonami.

Rozwiązanie może zostać wykorzystane zarówno do prostych czynności związanych z wydrukiem statycznych etykiet, jak i bardziej skomplikowanych rozwiązań pobierających dane do etykiety z zewnętrznych źródeł, aż po zaawansowane systemy współpracujące z automatyką przemysłową.

Platforma NiceLabel ma możliwość budowania aplikacji bez konieczności posiadania umiejętności programistycznych. Aplikacje są tworzone w sposób graficzny w specjalnie przygotowanym do tego celu narzędziu.

NiceLabel posiada rozbudowany mechanizm zarządzania szablonami etykiet, co jest istotne dla użytkowników posiadających dużo różnych szablonów. Narzędzia zainstalowane w programie pozwalają porównywać poszczególne wersje etykiet, jak również zdefiniować proces akceptacji zmian, tak aby tylko uprawnione osoby mogły wdrożyć zmiany w etykietach.

NiceLabel udostępnia również funkcjonalność wydruku sieciowego/chmurowego, tj. wydruku w dowolnym miejscu na świecie przy wykorzystaniu centralnej bazy danych. Takie rozwiązanie można wykorzystać w przedsiębiorstwach, które wymagają od swoich dostawców ustalonego sposobu znakowania. Firma udostępniając swojemu dostawcy aplikację jest pewna, że korzysta on z aktualnej wersji systemu, jak również z zaakceptowanego wzoru etykiety. Wszelkie zmiany w działaniu aplikacji, lub w szablonach etykiet są widoczne natychmiast po ich zastosowaniu dla wszystkich użytkowników korzystających z systemu.

Asortyment produktów NiceLabel:

Nie wiesz, które rozwiązanie wybrać?

Powiedz nam, wypełniając ankietę, jakie są Twoje wymagania w zakresie etykietowania, a my dobierzemy Ci produkt, który najlepiej pasuje do Twojego środowiska i budżetu.