IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

CNH Industrial (Grupa Fiat)

Wdrożenie rozwiązania umożliwiającego śledzenie i raportowanie procesów produkcyjnych w oparciu o systemy automatycznej identyfikacji

CNH industrial

CNH to obecnie jeden z największych producentów maszyn rolniczych i budowlanych na świecie. Sprzęt CNH industrial jest dystrybuowany w jedenastu krajach w sieci składającej się z 11 tys. dealerów. Większościowym udziałowcem przedsiębiorstwa, którego akcje są notowane na nowojorskiej giełdzie, jest włoski koncern Fiat. W Europie, obu Amerykach oraz Azji posiada 41 fabryk. Polski oddział firmy CNH Industrial z siedzibą w Płocku to jeden z kluczowych zakładów koncernu. Prawie co czwarty ciągnik kupowany w Polsce pochodzi z Płocka.
Jako jedyny producent kombajnów zbożowych w Polsce oraz jeden z pierwszych w koncernie, CNH Industrial postanowiła usprawnić systemy raportowania i nadzoru, w oparciu o urządzenia automatycznej identyfikacji.

Firma postawiła sobie dwa główne cele biznesowe – stworzenie systemu raportowania w czasie rzeczywistym na potrzeby planowania produkcji oraz portalu informacyjnego dla klientów, którzy mogą śledzić etapy produkcji zamawianych maszyn.

CNH Industrial – marki

Przedsiębiorstwo CNH Industrial jest znanym producentem renomowanych marek budowlanych oraz rolniczych. Do tych pierwszych zalicza się przede wszystkim Case Construction Equipment oraz New Holland Construction. W ich ofercie znajdują się m.in. ciężarówki przegubowe, ładowarki kołowe i gąsienicowe, ładowacze teleskopowe, terenowe wózki widłowe oraz koparki i równiarki.

Do marek rolniczych należą natomiast Case IH, New Holland, a także Steyr. Słyną one z wytwarzania oraz dystrybucji takich maszyn, jak kombajny żniwne, ciągniki, opryskiwacze i rozsiewacze nawozów, jak również prasy zwijające. Klienci korzystający z usług CNH Industrial mają też ułatwiony dostęp do różnorodnych części zamiennych dopasowanych nie tylko do nowoczesnych, ale także do starszych modeli wymienionych urządzeń. W razie awarii mogą oni także liczyć na profesjonalny serwis sprzętu budowlanego i rolniczego.

Kontrakt na realizację projektu otrzymały firmy IBCS Poland i Income, które przedstawiły rozwiązanie oparte na sprzęcie Motoroli. Oferta ta była najbardziej kompleksowa i w pełni trafiała w nasze potrzeby. IBCS Poland i Income posiadają zespół doświadczonych specjalistów, których doświadczenie było gwarancją sukcesu przedsięwzięcia

System BaaN – zalety stosowania

W ramach kontraktu firmy IBCS Poland oraz Income dostarczyły CNH industrial nie tylko sprzęt, ale również aplikację do terminali mobilnych, serwer komunikacyjny oraz interfejs do systemu BaaN wykonany z wykorzystaniem platformy icDispatcher, która umożliwia tworzenie i zarządzanie systemem mobilnym. icDispatcher umożliwia m.in. sterowanie i zarządzanie urządzeniami zewnętrznymi,

np. terminalami z wbudowanymi czytnikami kodów kreskowych, pocketPC oraz drukarkami kodów kreskowych.

icDispatcher pozwala zaprojektować wizualizację i funkcjonalność ekranów na urządzeniach zewnętrznych oraz dodawać nowe ekrany w miarę zmieniających się potrzeb. Dzięki temu użytkownicy systemu zewnętrznego mogą korzystać z systemu bezpośrednio na terminalach mobilnych z czytnikiem kodów kreskowych.

Przez wiele lat działalności zdobyliśmy szerokie doświadczenie przy wdrażaniu projektów mobilnych w firmach produkcyjnych. Przy każdym przedsięwzięciu dokonujemy głębokiej analizy potrzeb klientów. W rezultacie powstaje oferta, która idealnie odpowiada ich oczekiwaniom. Tak było również w tym przypadku. Przedstawiliśmy naszemu Klientowi – firmie CNH Industrial Polska – pełną ofertę produktów Motoroli oraz dedykowane oprogramowanie zarządzające systemem mobilnym

System BaaN – zalety stosowania

Wykorzystywany przez firmę CNH Industrial system BaaN jest specjalistycznym oprogramowaniem służącym do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. W jego skład wchodzą różnego rodzaju technologie i aplikacje (także internetowe), a także środowisko obliczeniowe. Program przygotowano w taki sposób, aby bez problemu spełniał wymagania kluczowych rynków hierarchicznych oraz działających w ich obrębie podmiotów gospodarczych, prowadzących produkcję procesową, dyskretną albo projektową. BaaN idealnie dopasowuje się do indywidualnych potrzeb oraz preferencji użytkownika, nie narzucając mu żadnych wymogów do spełnienia.

Ponadto oprogramowanie umożliwia sprawne administrowanie relacjami z klientami oraz partnerami biznesowymi. Współpracująca z nami firma CNH Industrial w swojej działalności może korzystać z różnych modułów programu. Wśród nich można wskazać m.in. na BaaN Manufacturing, pozwalający na szybkie i sprawne opracowywanie i wytwarzanie produktu na zlecenie oraz Master Production Schedulling, ułatwiający długotrwałe planowanie procesów produkcyjnych.

Wdrożone rozwiązanie zapewnia bieżący przepływ danych pomiędzy produkcją i centralnym systemem zarządczym. Dzięki zastosowaniu mobilnej technologii Motorola, czyli sieci radiowej wraz z terminalami bezprzewodowymi, możliwe jest śledzenie postępów produkcji oraz jej pełna kontrola. System pozwala niemal całkowicie wyeliminować błędy i zakłócenia zachodzące w cyklu produkcyjnym. Obsługa rozwiązania wymaga minimalnego wysiłku, co jest bardzo istotne z punktu widzenia jakości i stabilności systemu

  form-icon
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami
  Imię i nazwisko*
  E-mail*
  Telefon*
  Wiadomość