IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

Syzan Metal

Syzan Metal

Syzan Metal zajmuje się produkcją dla wszystkich sektorów przemysłu – od podstaw, czyli projektu danego produktu, po jego finalizację, czyli dostawę. Na zamówienie produkuje również sklepowe elementy ekspozycyjne. Tego typu zamówienia spółka realizuje niezależnie od tego, czy punktem wyjścia są profesjonalne rysunki techniczne, czy jedynie początkowy pomysł klienta. Do sklepów dostarcza wiele różnych rozwiązań – zaczynając od różnego rodzaju stojaków, a kończąc na wykonywanych na specjalne zamówienie interaktywnych stoiskach handlowych czy na pełnym wyposażeniu sklepu.

Spółka Syzan Metal w liczbach:
 • ponad 20 lat doświadczenia w branży produkcyjnej,
 • 10 tyś. metrów kwadratowych zaplecza produkcyjnego,
 • wśród dostępnego sprzętu jest 200-metrowa zautomatyzowana linia do malowania proszkowego,
 • 15 różnych usług, wchodzących w skład produkcji kontraktowej,
 • 5 tys. metrów kwadratowych powierzchni dedykowanej montażowi produktów,
 • ponad 200 pracowników.
Cele i wyzwania:
 • dokładna rejestracja operacji produkcyjnych,
 • skrupulatna archiwizacja tego typu danych poprzez stworzenie fotograficznego rejestru zdarzeń,
 • możliwość wiarygodnego udokumentowania swoich racji w razie roszczeń reklamacyjnych,
 • stworzenie dokumentacji fotograficznej dla kluczowych klientów.
System ibcsSmartCam w Syzan Metal

System ibcsSmartCam składa się z kilku różnych elementów. Poza samymi kamerami to również oprogramowanie, okablowanie, a także sprzęt, na którym wszelkie operacje można wykonywać i śledzić (tablet/komputer PC oraz skaner kodów kreskowych).

Wdrożenie ibcsSmartCam zostało podzielone na dwa główne etapy:

1. instalacja usługi na serwerze,

2. konfiguracja dwóch stanowisk na liniach produkcyjnych, na których zainstalowano aplikację wyzwalającą proces robienia zdjęć (trigger).

W praktyce podstawowa funkcjonalność ibcsSmartCam została rozszerzona o desktopową aplikację wyzwalającą proces robienia zdjęć (trigger) – za pomocą skanera ręcznego.

Wdrożenie tego rozwiązania na liniach produkcyjnych zajęło zaledwie jeden dzień roboczy. Odbyło się na zasadzie „wdróż i zapomnij”, co jest ogromną zaletą tego rozwiązania.

Rejestracja i archiwizacja za pomocą systemu kamer wizyjnych

Rozwiązanie zaproponowane przez IBCS Poland dało firmie Syzan Metal możliwość wiarygodnego udokumentowania poprawnego wykonania procesu produkcyjnego, co jest kluczowe w przypadku ewentualnych roszczeń reklamacyjnych klienta.

– System ibcsSmartCam pozwala nam na śledzenie oraz pełną rejestrację operacji produkcyjnych. Dzięki temu, łatwiej także wykrywać wszelkie nieprawidłowości, do których dochodzi w procesie produkcyjnym, a w przypadku usterek – reagować już na ich wczesnym etapie. Wszystko jest teraz udokumentowane na zdjęciach – mówi Pan Marcin Woźniak z firmy Syzan Metal.

Wspomniane zdjęcia są robione z różnych odległości i pod różnymi kątami, a wszystkie fotografie są archiwizowane i przygotowane do szybkiego ich wyszukania (umożliwia to przypisanie poszczególnym zdjęciom kodu operacji produkcyjnej, numeru kamery i stanowiska a także daty i godziny kiedy dana operacja została udokumentowana).

W ten sposób udowodnienie poprawności procesu produkcji, braku błędów i usterek staje się łatwiejsze. Koszty reklamacji zmniejszają się, a ich obsługa zajmuje znacznie mniej czasu.

  form-icon
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami
  Imię i nazwisko*
  E-mail*
  Telefon*
  Wiadomość