IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

System RTLS

Real-Time Location System (RTLS) daje możliwość śledzenia zasobów w czasie rzeczywistym, a tym samym skutecznie usprawnia proces przepływ towarów i osób.

System RTLS - IBCS Poland - systemy logistyczne

Co to jest RTLS?

RTLS, czyli Real-Time Location System to rozwiązanie oparte na nowoczesnej technologii radiowej UWB (Ultra-Wideband), dzięki któremu możliwy jest monitoring zasobów w czasie rzeczywistym.  W monitorowaniu położenia obiektów pomagają umieszczone na nich nadajniki nazywane też tagami albo znacznikami. Za odczytywanie lokalizacji poszczególnych obiektów odpowiedzialne są z kolei odbiorniki rozmieszczone na terenie, który chcemy objąć kontrolą.  Cyfrowa wersja zebranych przez odbiorniki danych jest gromadzona w oprogramowaniu RTLS. Technologia RTLS może być wykorzystywana zarówno do lokalizacji rzeczy, jak i osób czy zwierząt.

System RTLS - IBCS Poland - systemy logistyczne

System RTLS pozwala na:

  • śledzenie lokalizacji zasobów w czasie rzeczywistym,
  • automatyzację procesu identyfikacji,
  • przyspieszenie operacji,
  • diagnozowanie nieprawidłowości.

Zasięg systemu RTSL jest praktycznie nieograniczony a przy tym niezwykle precyzyjny. Nadajniki charakteryzują się niskim zużyciem energii i szybko można je naładować.

 







    Imię i nazwisko*

    Nazwa firmy*

    Tel*

    E-mail*

      form-icon
      Masz pytania?
      Skontaktuj się z nami
      Imię i nazwisko*
      E-mail*
      Telefon*
      Wiadomość


      RTLS – gdzie znajduje zastosowanie?

      System RTLS pozwala kontrolować stan magazynu i proces produkcji oraz monitorować przepływ osób oraz zwierząt w określonej lokalizacji.  System może być wdrażany z dużą precyzją wewnątrz budynków – na przykład w magazynach czy halach produkcyjnych. Dzięki technologii RTLS pracownicy nie tracą czasu na poszukiwania zasobów.

      RTLS znajduje zastosowanie w przemyśle i logistyce. W pierwszym przypadku liderem jest przemysł motoryzacyjny. W tym drugim przykładem może być zarządzanie pełnymi paletami przez dużych operatorów logistycznych. Rośnie też zapotrzebowanie na śledzenie zasobów w branży medycznej – monitoring sprzętu medycznego.

      System RTLS jest wykorzystywany do:

      • śledzenie zasobów,
      • kontroli zapasów,
      • utrzymania bezpieczeństwo w miejscu pracy (alerty bezpieczeństwa, dystans społeczny),
      • śledzenia pracowników.

      Śledzenie zasobów

      System RTLS ułatwia monitorowanie zasobów, w tym pojazdów czy sprzętu. Wykorzystywany jest też  w celu kontroli przemieszczania się zasobów – np. zmiany lokalizacji związanej z zagubieniem.

      Rozwiązanie Sewio RTLS pozwala na pełną wizualizację w czasie rzeczywistym na danym terenie. Lokalizacja śledzonych zasobów jest wyznaczana na planie obiektu. Informacje gdzie znajdują się zasoby, skraca czas poszukiwania brakujących czy źle umieszczonych zasobów.

      Wiedza jak nt. przepływu zasobów na terenie zakładu, pozwala udoskonalić planowanie procesów i monitorowanie zapasów.

      Zasoby mogą być też monitorowane pośrednio w czasie rzeczywistym dzięki śledzeniu pozycji haka suwnicy. Dzięki Sewio RTLS, można można wyeliminować papierowe karty Kanban na rzecz ich cyfrowej wersji. Jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji wejdź na www.systemrtls.pl

       

       

      Śledzenie wózków widłowych

      System RTLS do śledzenia wózków (czy innych pojazów np. AGV) wspiera zarządzanie flotą. Śledzony pojazd musi zostać wyposażony w tag, który przekazuje sygnał do odbiorników. Odbiorniki z kolei wysyłają sygnał do serwera RTLS i obliczają pozycję pojazdu w czasie rzeczywistym z dokładnością do 30 cm. Tagi są zasilane z akumulatora wózka lub z własnej baterii.

      Korzyści ze śledzenia wózków widłowych:

      • zapobieganie błędnym rozładunkom,
      • optymalizacja tras wózków widłowych,
      • monitorowanie przepływu towarów,
      • zmniejszenie ilości wypadków.

      Śledzenie w czasie rzeczywistym wózków widłowych czy innych pojazdów (np. roboty AVG) wpływa na wydajność, efektywność kosztową i bezpieczeństwo procesów.

      Więcej informacji nt. śledzenia wózków widłowych znajdziesz na www.systemrtls.pl

      Jeśli brakuje tu informacji, których potrzebujesz, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.

       

       

      Zaufali nam

      Do realizacji wdrożenia zgłosiło się wielu oferentów. Jednak zakres rozwiązania proponowanego przez IBCS Poland, a także dodatkowe elementy związane z monitorowaniem i zarządzaniem siecią w ramach tych funkcjonalności, zdecydowały o wyborze właśnie tego rozwiązania – tłumaczy Zbigniew Koplin z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy.

      Co warto podkreślić, wydajność magazynu wzrosła powyżej zakładanej wartości. Przyczyniło się to do realnych oszczędności finansowych. Jesteśmy w pełni zadowoleni z wdrożenia i jego efektów oraz współpracy z IBCS Poland.

      Zgodnie z założeniami, poprawiła się ergonomia pracy, zmniejszyła się liczba błędów, a procesy magazynowe zostały zoptymalizowane. Technologia pick-by-voice przyczyniła się również do przyspieszenia zbiórki i etapu wydania towarów, a także do wzrostu wydajności i efektywności kompletacji.

      System jest scentralizowany i łatwo zarządzać nim z jednego miejsca. Generuje on nie tylko oszczędność środków, ale również oszczędność czasu – wcześniej wydruk ręczny wykonywany był przez pracowników i operatorów wszystkich stanowisk. (…) Uniwersalna architektura znacznie skróciła czas przestojów, ułatwia prace serwisowe i dodatkowo w dużej mierze wyeliminowała ludzkie błędy.