IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej
7de77cfd66553fa914c142f390f65e13.jpg
Aktualności

Automatyzacja w logistyce: Nowe możliwości dzięki systemom integracyjnym

Chcesz zmodernizować procesy logistyczne w swojej firmie? Postaw na ich automatyzację. Sprawdź, jakie możliwości dają współczesne systemy integracyjne. Dzięki nim zarządzanie transportem, monitorowanie magazynu i przetwarzanie dokumentów stanie się łatwiejsze. Wykorzystaj nowoczesne technologie i miej pełną kontrolę nad łańcuchem dostaw.

Jak zautomatyzować procesy logistyczne?

Wdrożenie automatyzacji procesów powinno rozpocząć się od analizy potrzeb danego biznesu. Musisz dobrać urządzenia i oprogramowanie idealnie dopasowane do specyfiki Twojej działalności. Właśnie dlatego warto postawić na współpracę z dostawcą systemów logistycznych (https://www.ibcs.pl/poznaj-nas/), który wspiera swoich klientów na każdym etapie modernizacji. Ważny jest nie tylko wybór właściwych rozwiązań, ale także umiejętne posługiwanie się technologią i maksymalne wykorzystywanie jej potencjału. To dobry sposób na szybszą realizację zamówień, obniżenie kosztów działalności oraz unikanie błędów w ewidencjonowaniu i wysyłce towarów.

Śledzenie przesyłek i zarządzanie transportem

Transportowanie dużych ilości towaru wiąże się z różnymi zagrożeniami. Przesyłki mogą zostać zgubione, uszkodzone lub źle zidentyfikowane. Właśnie dlatego warto warto zainwestować w dobry system do śledzenia przesyłek. Oprogramowanie kontroluje nie tylko lokalizację paczek, ale także warunki, w jakich się znajdują. Istnieje możliwość na przykład przesyłania danych na temat temperatury panującej w samochodach przewożących towar. W razie dostrzeżenia nieprawidłowości szybciej zainterweniujesz i unikniesz zniszczenia partii produktów. Ponadto zintegrowany system logistyczny przedstawia informacje dotyczące aktualnych warunków drogowych i pogody, dzięki czemu lepiej zaplanujesz trasy, unikniesz korków i przewidzisz opóźnienia spowodowane przez niezależne od Ciebie czynniki.

Korzystanie z robotów magazynowych

Coraz więcej przedsiębiorstw stawia na robotyzację magazynu. Dzięki niej można odciążyć pracowników i zwiększyć wydajność przemieszczania towaru. Ciekawą propozycją są na przykład autonomiczne roboty AMR (https://www.ibcs.pl/roboty-amr/), które nawet w ciągu kilku godzin mogą nauczyć się rozplanowania terenu i wyznaczyć optymalne strefy pracy. Ich nawigacja odbywa się poprzez zastosowanie kamer, laserów i sensorów. Roboty przystosowane są do realizacji różnych zakresów działań, mogą przewozić załadunek o wadze od 77 do 227 kg, przeprowadzać inwentaryzację, dezynfekować przestrzeń oraz zbierać informacje dotyczące magazynu. Obsługuje się je za pomocą intuicyjnego interfejsu.

Bezobsługowe skanowanie towarów

Kolejną czynnością, jaką możesz zautomatyzować, jest skanowanie towarów. Wykorzystuje się do tego nowoczesne bramki kodów kreskowych (https://www.ibcs.pl/bramki-rfid-i-kodow-kreskowych/). Skaner uruchamia się automatycznie w trakcie przejazdu załadunku. W ten sposób można szybko rejestrować partie produktów o różnych gabarytach, bez konieczności ich przepakowywania. Zaletą takiego rozwiązania jest skrócenie czasu pakowania. Technologia radiowa i częstotliwość UHF pozwalają na odczytywanie informacji nawet z odległości 10 metrów.

Kontrolowanie jakości produktów

Cenioną przez przedsiębiorców nowinką technologiczną jest także system rozpoznawania obrazów MVS (https://www.ibcs.pl/systemy-rozpoznawania-obrazu-mvs/). Technologia ta obejmuje nie tylko skanowanie, ale także identyfikację i inspekcję produktów. W przeciwieństwie do ludzkich operatorów, działa bez przerw. Przydaje się między innymi w branży spożywczej, gdzie pozwala na rozpoznanie uszkodzonych fabrycznie opakowań i wykrywanie przeterminowanej lub zanieczyszczonej żywności. System zawiera inteligentne kamery i czujniki wizyjne.

Sposoby na automatyzację w logistyce

Są różne sposoby na zautomatyzowanie działań logistycznych w firmie. Współczesne technologie wyręczają pracowników w skanowaniu i identyfikacji towarów, planowaniu tras transportu oraz kontroli jakości. Zapoznaj się z naszą ofertą (https://www.ibcs.pl/) i postaw na profesjonalną modernizację. Nauczymy Cię korzystać z robotów magazynowych i systemów MVS.