IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej
2 (16).png
Aktualności

ibcsDragon – zarządzanie produkcją pod kontrolą

ibcsDragon to system stworzony z myślą o potrzebach firm produkcyjnych. Dzięki niemu zarządzanie przepływem towarów na produkcji staje się szybsze, prostsze i bardziej efektywne.

W czym pomoże Ci ibcsDragon? Służy on do ewidencji zasobów i towarów, rozliczania zużycia surowców i śledzenia produktów. Nie skupia się wyłącznie na jednym z obszarów, ale pozwala na całościowe, przemyślane zarządzanie produkcją na każdym z etapów. Sprawdź jego możliwości i przekonaj się, jak zmieni funkcjonowanie Twojej firmy.

Problemy, które rozwiązuje ibcsDragon

Funkcjonalności ibcsDragon zostały zaprojektowane tak, by rozwiązywać najważniejsze problemy związane z zarządzaniem produkcją. Dzięki 20-letniemu doświadczeniu w tym obszarze znamy je od podszewki i wiemy, jak na nie reagować.

System skupia się przede wszystkim na tym, co utrudnia kontrolę jakości, utrzymanie ciągłości produkcji i ewidencję zasobów. Projektując ibcsDragon, uwzględniliśmy wyzwania, które najczęściej zgłaszają nam osoby odpowiedzialne za zarządzanie półproduktami, przepływ czy śledzenie towarów:

 • brak informacji o przepływach wewnętrznych: surowcach, półproduktach, produktach;
 • brak oznakowania śledzonych zasobów;
 • niska efektywność zarządzania procesami produkcyjnymi, śledzenia i identyfikacji produktów;
 • brak surowców do bieżącej produkcji i wynikające z niego opóźnienia w realizacji harmonogramu;
 • brak opakowań uniemożliwiający utrzymanie ciągłości produkcji;
 • problem z identyfikacją etapów produkcji.

Takie wyzwania pojawiają się również w Twojej firmie? ibcsDragon skutecznie sobie z nimi poradzi.

Poznaj funkcjonalności systemu odpowiadające na najczęściej występujące problemy w obszarze produkcji.

 • Tworzenie zlecenia produkcyjnego – pozwala zwiększyć kontrolę nad procesami, dzięki czemu zawsze będziesz wiedzieć, co dzieje się na linii produkcyjnej.
 • Import zlecenia produkcyjnego – to rozwiązanie, które pomaga poradzić sobie z brakiem wymiany danych pomiędzy produkcją a systemami nadrzędnymi ERP/MES/WMS. Pomoże Ci uprawnić komunikację na poszczególnych etapach.
 • Receptury do wytwarzania produktów gotowych – pomagają usprawnić proces produkcji. Dzięki nim zyskasz pewność stałej, powtarzalnej wysokiej jakości produktów.
 • Tworzenie list operacji, składających się z czynności, potrzebnych surowców i materiałów (wraz z podanymi ilościami) – to odpowiedź na brak procedur związanych z tym obszarem: list operacji, przewodników produkcyjnych. Pozwoli Ci zachować pełną kontrolę nad procesami w przedsiębiorstwie.
 • Budowanie hierarchii surowców i komponentów – to funkcjonalność, która pomaga usprawnić zarządzanie surowcami. Dzięki temu możliwe będzie skuteczne zarządzanie stanami magazynowymi.
 • Rejestracja wyrobów gotowych – to rozwiązanie, które pomaga rozwiązać problemy wynikające z czasochłonnej ręcznej ewidencji towarów. Dzięki temu zachowasz kontrolę nad procesem inwentaryzacji.
 • Weryfikacja faktycznego zużycia surowców i materiałów, powykonawcze rozliczanie zużycia surowców i materiałów – zapobiega problemom z dostępnością surowców i skutkom braku surowców na harmonogram produkcji. Dzięki temu unikniesz nieplanowanych przestojów i opóźnień.
 • Obsługa za pomocą terminala ręcznego lub stanowiska produkcyjnego (panel dotykowy, stacja robocza) – to ułatwienie dla osób, które do tej pory nie mogły zarządzać procesami produkcyjnymi za pomocą urządzeń mobilnych czy bezpośrednio na stanowisku pracy. Pozwoli to zwiększyć efektywność i wygodę Twoich pracowników.
 • Definiowanie numerów partii – to funkcjonalność rozwiązująca problemy z dostępem do informacji na temat przepływu towarów na produkcji. W ten sposób łatwiejsze staje się odnalezienie i wyeliminowanie ewentualnych błędów w produkcji.
 • Automatyczne generowanie do WMS komunikatu o uzupełnieniu surowców – takie rozwiązanie eliminuje konieczność ręcznego wprowadzania informacji do systemu. Dzięki temu oszczędzisz czas potrzebny dotąd na żmudną pracę.
 • Automatyczne generowanie komunikatu o przyjęciu do WMS z produkcji – dzięki tej funkcjonalności nie trzeba wprowadzać informacji ręcznie.

Co zyskują firmy, które wdrażają ibcsDragon w swoich procesach produkcyjnych?

2 (17).png

Poznaj korzyści płynące ze stosowania rozwiązań ibcsDragon.

Dokładne rozliczanie każdego etapu produkcji

ibcsDragon to więcej niż narzędzie do zarządzania jednym obszarem produkcji. Działa kompleksowo – od ewidencji zasobów potrzebnych do wytworzenia produktu, poprzez śledzenie towarów w czasie produkcji, po kontrolę dostępności surowców i opakowań. Można go wykorzystać do planowania, analizowania efektywności procesów, kontrolowania kosztów produkcji.

Śledzenie partii w czasie rzeczywistym (traceability)

ibcsDragon pozwala na bieżąco sprawdzać najważniejsze parametry związane z procesami produkcyjnymi. Zapewnia wiarygodne informacje na temat etapu produkcji, na którym znajduje się towar, a także zużycia komponentów, umożliwia śledzenie numerów partii i materiałów. Kontrola za pomocą ibcsDragon pozwala szybko reagować na nieprawidłowości. Dzięki temu skutecznie zwiększysz efektywność produkcji.

Łatwa integracja z innymi systemami

Wdrożenie ibcsDragon nie wymaga poważnych zmian w procesach produkcyjnych. System współpracuje z popularnymi systemami MES, ERP oraz WMS. Dzięki temu nie musisz tworzyć zleceń produkcyjnych ręcznie – możesz je łatwo zaimportować, oszczędzając w ten sposób czas i eliminując ryzyko błędów. Integracja z systemami to także synchronizacja stanów magazynowych. Dzięki tej funkcjonalności efektywnie zarządzasz produkcją, wykorzystując dane zbierane w czasie rzeczywistym.

Wygodne raporty i liczne funkcje systemowe

Z ibcsDragon pracownicy produkcji mogą korzystać na wiele sposobów: za pomocą terminala kodów kreskowych, panelu dotykowego czy też przeglądarki www na komputerze. System działa w języku polskim i angielskim – co ma znaczenie w międzynarodowych zespołach. Kluczowe informacje: planowane i rzeczywiste zużycie surowców, identyfikacja etapów produkcji, zarządzanie zleceniami czy statystyki są prezentowane w przejrzystej, zrozumiałej formie – dzięki temu możesz łatwo wykorzystać je w analizach i planowaniu.

Chcesz skutecznie zarządzać przepływem towarów w procesie produkcji? Szukasz sposobów na usprawnienie procesów i zminimalizowanie ryzyka wystąpienia błędów? Potrzebujesz rozwiązania, które pozwoli Ci zachować kontrolę nad każdym etapem produkcji i magazynowania? Wypróbuj ibsoDragon. Skontaktuj się z nami już dziś i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.