IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej

DB Schenker

Realizacje
DB Schenker

Schenker Logistics jest światowym liderem w transporcie i logistyce. Ponad 65 000 pracowników w około 2000 lokalizacjach na całym świecie generuje roczne przychody bliskie 15 miliardów euro.

DB Schenker Logistics Polska posiada 17 centrów na terenie całego kraju. W swoich usługach kurierskich i ekspresowych tradycyjnie korzystała ze standardowych urządzeń mobilnych, ale nie w przypadku małych jednostek drobnicowych. Firma doceniła korzyści, jakie szybszy przepływ danych i większa dokładność mogą przynieść również tej stronie działalności. Dla DB Schenker Logistics Polska wykonaliśmy wdrożenie systemu AutoID.

Wyzwanie

Transport drobnicowy to zazwyczaj najtańszy i najefektywniejszy sposób transportu towarów. Jednak niesie to ze sobą zwiększone ryzyko utraty paczek i części lub błędnych dostaw.

DB Schenker Logistics Polska wcześniej pracowała z czasochłonnymi procesami opartymi na papierze, co niosło ze sobą ryzyko błędów ludzkich i brakujących dokumentów. Chciała wyposażyć swoich kierowców drobnicowych w ustandaryzowane komputery mobilne, aby mogli w czasie rzeczywistym pobierać i przesyłać wszystkie dane dotyczące dostaw i przesyłek, takie jak rozkłady jazdy, dokumenty POD, mapy tras i instrukcje dostaw. W tym na zlecenie przedsiębiorstwa wdrożyliśmy system AutoID.

DB Schenker Logistics Polska ma rygorystyczne wymagania dla swoich terminali: wyjątkowo wydajny skaner, duży, czytelny wyświetlacz (również na zewnątrz), doskonała żywotność baterii oraz odporność na warunki atmosferyczne i upadki. Po trudnym procesie przetargowym i etapie pilotażowym firma wybrała komputer mobilny MC9596-K firmy Zebra Technologies do wdrożenia przez IBCS Poland w ramach systemu AutoID.

DB Schenker - współpraca AutoID i IBCS Poland przy wdrożeniu komputerów mobilnych Zebra MC9596-K

Rezultaty

MC9596-K doskonale nadaje się do trudnego środowiska logistycznego DB Schenker Logistics. Kierowcy chwalili jego wiodący w branży skaner i akumulator o dużej pojemności.

I chociaż jest smuklejszy i mniejszy niż niektóre komputery mobilne, jest niezawodny i wytrzymały, z uszczelnieniem IP67. Jednak na wypadek szkód DB Schenker Logistics ma również pięcioletnią umowę Zebra OneCare, aby chronić swoją inwestycję.

 • Wydajność kierowców wzrosła, przy szacunkowej oszczędności czasu o 5% dziennie.
 • Zmniejszona ilość pracy papierkowej zwiększyła dokładność i satysfakcję z pracy.
 • Kierowcy łatwiej się organizują i każdego dnia mogą dokonywać poprawniejszych dostaw.
 • Torquem detraxit hosti et quidem se oratio, tua praesertim, qui lorem ipsum

Dzięki systemowi AutoID zespoły wewnętrzne i klienci mogą teraz uzyskać dostęp do dokładnych danych o dostawach w czasie rzeczywistym, z ulepszonym przepływem danych i widocznością w całym łańcuchu dostaw; czyli DB Schenker Logistics Polska może świadczyć lepszą obsługę – ponad 90% dostaw jest zgłaszanych w czasie rzeczywistym.

Przełożyło się to na wzrost liczby klientów oraz ich satysfakcję, a klienci DB Schenker mogą teraz również podejmować bardziej świadome, szybsze decyzje biznesowe, które mogą prowadzić do zwiększenia zysków także dla ich firm.

Rozwiązanie

We współpracy z integratorem rozwiązań auto-ID i wieloletnim partnerem biznesowym firmy Zebra Technologies, firma IBCS Poland w DB Schenker Logistics Poland wdrożyła wzmocnione komputery mobilne serii Zebra MC9596-K dla kierowców dostarczających małe paczki w całym kraju.

IBCS Poland skonfigurował każdy MC9596-K, instalując oprogramowanie AutoID od dostawców takich jak GT Nexus i Markit, przed dostawą i szkoleniem.

Ważne!

Kierowcy grupowi szybko przyjęli nowe komputery mobilne Zebra i używają ich do uzyskiwania dostępu do rejestrów ładunków, stanów dostępności i automatycznych list wysyłkowych.

Skanują każdą paczkę opuszczającą magazyn, ładowaną na ciężarówkę i ponownie przy dostawie. Tam, gdzie to możliwe, przechwytują również podpis POD na ekranie; dane wyznaczonych sygnatariuszy mogą być przechowywane w celu regularnych dostaw. W ramach systemu AutoID kierowcy mogą uzyskać dostęp do dodatkowych informacji dotyczących paczki, takich jak okno dostawy, potrzebna dokumentacja lub wymiana palet, a także mogą ustawiać i aktualizować harmonogram dostaw w trakcie pracy. Mogą robić zdjęcia, wysyłać wiadomości i dzwonić do zajezdni lub centrali. Automatyczne blokowanie i hasła uniemożliwiają dostęp do danych osobom nieuprawnionym.

Opinia klienta

Możliwość dostarczania naszym klientom aktualnych informacji ma kluczowe znaczenie. Teraz wyposażyliśmy naszych kierowców w komputery mobilne marki Zebra, dokładne i kompletne informacje dotyczące przesyłek i poszczególnych paczek są pobierane do naszych systemów AutoID w czasie rzeczywistym.

Dzięki temu nasi klienci dokładnie wiedzą, kiedy ich klienci otrzymują swoje paczki, co oznacza, że mogą szybciej podejmować decyzje biznesowe, reagować na potrzeby swoich klientów i przyspieszać procesy fakturowania.

  form-icon
  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami
  Imię i nazwisko*
  E-mail*
  Telefon*
  Wiadomość