Aplikacja kontrolująca MDM FAMOC location monitor

Aplikacja kontrolująca MDM FAMOC location monitor

W przypadku wdrożenia w firmie różnego rodzaju zasobów mobilnych warto zadbać o kwestie związane z bezpieczeństwem podczas ich eksploatacji. Aplikacja FAMOC będąca platformą MDM sprawdzi się do tego najlepiej. Co kontroluje za jej pomocą użytkownik mający udzieloną autoryzację? Jest on w stanie zarządzać np. procesem zakładania profili, ale też konfiguracją poszczególnych programów w kontekście nadawania im nowych numerów PIN lub modyfikowania istniejących kodów tego typu, a także innych haseł. Po więcej informacji zainteresowanych zapraszamy do kontaktu, natomiast czytając dalej dowiesz się m.in. „jak usunąć FAMOC z telefonu”.

Jakie są najważniejsze zalety aplikacji MDM FAMOC location monitor?

Proponowane rozwiązanie jest przede wszystkim uniwersalne. Można je zaimplementować w środowiskach działających na podstawie najpopularniejszego oprogramowania: Google Android™, Apple® iOS, macOS i Microsoft Windows®. FAMOC MDM to aplikacja, którą łatwo dopasowuje się do charakterystyki eksploatacji. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest wygoda działania. Warto też mieć na uwadze, co kontroluje takie narzędzie. W pełni bezpieczny i komfortowy sposób pracownik odpowiedzialny za jego obsługę otrzymuje dostęp m.in. do informacji na temat lokalizacji służbowych urządzeń. Jeśli jednak poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak usunąć FAMOC z telefonu, prawdopodobnie będzie musiał się zgłosić do administratora odpowiedzialnego za instalację oprogramowania.

Informacje Mogą być one poddane drobiazgowej weryfikacji np. pod kątem wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w systemach zabezpieczenia. Aplikacja FAMOC zaliczana jako platforma kategorii MDM ma zastosowanie również w sytuacjach, w których niezbędne jest usunięcie wszelkich danych ze sprzętu połączonego z oprogramowaniem. Co kontroluje w tym zakresie opisywane rozwiązanie? Każdą część pamięci, w którą wyposażony jest konkretne urządzenie. Jej wyczyszczenie sprawdza się np. podczas utylizacji zużytych modeli lub w celu zabezpieczenia zagubionych służbowych laptopów czy smartfonów. Jako kolejną zaletę aplikacji FAMOC MDM na telefon można zatem zaliczyć spore możliwości połączone z szybkością działania.

Istotnym atutem jest ponadto zabezpieczenie wszystkich urządzeń firmowych za pomocą wyłącznie jednego wdrożenia. To niezwykle wygodny sposób na ochronę poufnych informacji w przedsiębiorstwie. W przypadku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w tym zakresie użytkownik otrzymuje stosowne alerty. Należy też zwrócić uwagę na to, co kontroluje konkretne oprogramowanie FAMOC. Platforma kategorii MDM jest aplikacją, którą można pod tym kątem dopasować do indywidualnych preferencji.

Dlaczego warto zamówić aplikację FAMOC w naszej firmie?

Od wielu lat zajmujemy się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych właścicielom działalności gospodarczych. Współpracujemy zarówno z małymi, jak i średnimi oraz bardzo dużymi przedsiębiorstwami. Wspomniane narzędzie w postaci aplikacji FAMOC MDM do zabezpieczania m.in. telefonów, jesteśmy w stanie przygotować w taki sposób, by było ono ściśle dostosowane do wymogów firmy i jej potrzeb. Wskażemy, jakie możliwości ochrony będą w danym przypadku najskuteczniejsze. Udzielimy dokładnych informacji na temat tego, co kontroluje oprogramowanie i jakie czynności można zrealizować za jego pomocą. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

Jak usunąć FAMOC z telefonu?

Pierwszy krok do skasowania oprogramowania na urządzeniu mobilnym z systemem Android to sprawdzenie, czy agent bazowy FAMOC działa zgodnie z trybem device owner. Jeśli tak, proces może wykonać jedynie administrator, który był odpowiedzialny za wdrożenie programu. Jeśli jednak tryb device owner pozostaje nieaktywny, każdy użytkownik we własnym zakresie będzie w stanie łatwo i szybko usunąć je ze swojego telefonu.

Proces odinstalowywania aplikacji należy rozpocząć od otwarcia menu ustawień systemu, po czym przejść do sekcji z opcjami bezpieczeństwa. Następnie w zakładce „Aplikacje administr. urządzenia” (lub „Administratorzy urządzenia”) powinno się wybrać opcję FAMOC Device Admin i kliknąć „Wyłącz”. System wyświetli jeszcze komunikat z zapytaniem, czy na pewno użytkownik chce usunąć z telefonu wskazanego administratora – teraz wystarczy potwierdzić swoją decyzję, wciskając przycisk „OK”.

Dezaktywacja użytkownika administrującego aplikację to warunek konieczny do jej odinstalowania z urządzania, ale nie kończy całego procesu – niezbędne jest jeszcze pozbycie się z systemu samego oprogramowania. W tym celu trzeba kliknąć „Odinstaluj” z menu ustawień aplikacji. W razie jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, jak usunąć FAMOC z telefonu, zalecamy kontakt z osobą czy podmiotem odpowiedzialnych za instalację oprogramowania, który dysponuje wymaganymi do tego uprawnieniami oraz wiedzą.