Aplikacja MDM FAMOC location monitor

Aplikacja MDM FAMOC location monitor

W przypadku wdrożenia w firmie różnego rodzaju zasobów mobilnych warto zadbać o kwestie związane z bezpieczeństwem podczas ich eksploatacji. Aplikacja FAMOC będąca platformą MDM sprawdzi się do tego najlepiej. Co kontroluje za jej pomocą użytkownik mający udzieloną autoryzację? Jest on w stanie zarządzać np. procesem zakładania profili, ale też konfiguracją poszczególnych programów w kontekście nadawania im nowych numerów PIN lub modyfikowania istniejących kodów tego typu, a także innych haseł. Po więcej informacji zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!

Jakie są najważniejsze zalety aplikacji MDM FAMOC location monitor?

Proponowane rozwiązanie jest przede wszystkim uniwersalne. Można je zaimplementować w środowiskach działających na podstawie najpopularniejszego oprogramowania: Google Android™, Apple® iOS, macOS i Microsoft Windows®. FAMOC MDM to aplikacja, którą łatwo dopasowuje się do charakterystyki eksploatacji. Niewątpliwą zaletą tego systemu jest wygoda działania. Warto też mieć na uwadze, co kontroluje takie narzędzie. W pełni bezpieczny i komfortowy sposób pracownik odpowiedzialny za jego obsługę otrzymuje dostęp m.in. do informacji na temat lokalizacji służbowych urządzeń.

Mogą być one poddane drobiazgowej weryfikacji np. pod kątem wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w systemach zabezpieczenia. Aplikacja FAMOC zaliczana jako platforma kategorii MDM ma zastosowanie również w sytuacjach, w których niezbędne jest usunięcie wszelkich danych ze sprzętu połączonego z oprogramowaniem. Co kontroluje w tym zakresie opisywane rozwiązanie? Każdą część pamięci, w którą wyposażony jest konkretne urządzenie. Jej wyczyszczenie sprawdza się np. podczas utylizacji zużytych modeli lub w celu zabezpieczenia zagubionych służbowych laptopów czy smartfonów. Jako kolejną zaletę aplikacji FAMOC MDM można zatem zaliczyć spore możliwości połączone z szybkością działania.

Istotnym atutem jest ponadto zabezpieczenie wszystkich urządzeń firmowych za pomocą wyłącznie jednego wdrożenia. To niezwykle wygodny sposób na ochronę poufnych informacji w przedsiębiorstwie. W przypadku wykrycia ewentualnych nieprawidłowości w tym zakresie użytkownik otrzymuje stosowne alerty. Należy też zwrócić uwagę na to, co kontroluje konkretne oprogramowanie FAMOC. Platforma kategorii MDM jest aplikacją, którą można pod tym kątem dopasować do indywidualnych preferencji.

Dlaczego warto zamówić aplikację FAMOC w naszej firmie?

Od wielu lat zajmujemy się dostarczaniem nowoczesnych rozwiązań technologicznych właścicielom działalności gospodarczych. Współpracujemy zarówno z małymi, jak i średnimi oraz bardzo dużymi przedsiębiorstwami. Wspomniane narzędzie w postaci aplikacji FAMOC MDM jesteśmy w stanie przygotować w taki sposób, by było ono ściśle dostosowane do wymogów firmy i jej potrzeb. Wskażemy, jakie możliwości ochrony będą w danym przypadku najskuteczniejsze. Udzielimy dokładnych informacji na temat tego, co kontroluje oprogramowanie i jakie czynności można zrealizować za jego pomocą. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu!