Bramki RFID – właściwości i zalety

Bramki RFID – właściwości i zalety

Do czego służy tego rodzaju bramka? Co to dokładnie RFID? Technologia identyfikacji radiowej (Radio Frequency Identification) pozwala na przechowywanie i przetwarzanie pewnej ilości danych w wygodnych urządzeniach nadawczo-odbiorczych w postaci czytników i transponderów. System znajduje zastosowanie w wielu branżach i gałęziach przemysłu, handlu, transportu i logistyki. Skanery zawartości palet, terminale do identyfikacji wjeżdżających i wyjeżdżających pojazdów, kontrolery śledzące przepływ materiałów na liniach produkcyjnych czy automatyczne szafy ewidencjonujące to tylko niektóre przykłady zastosowań tych nowatorskich rozwiązań. Skoro wiadomo, co to jest za technologia, można przejść do zaprezentowania bazujących na niej systemów, m.in. gate, a także zastanowić się nad ceną wdrożenia.

Do nich zaliczają się również mobilne bramki RFID IbcsGate, które są przeznaczone do weryfikacji osób przychodzących na teren przedsiębiorstwa oraz identyfikacji przewożonych towarów. Wdrożenie tych rozwiązań przyczynia się do poprawy efektywności procesów odbywających się w ramach działalności gospodarczej. Ile kosztuje inwestycja w RFID? Cena zależy od szczegółów danego projektu, jednak można przyjąć, że jej minimalna wartość to ok. 50 000 zł, przy czym przy skomplikowanych przedsięwzięciach stawka może być wielokrotnie wyższa.

Właściwości i zalety bramki RFID IbcsGate

Wiesz już, co to jest i jaką ma cenę bramka (gate) RFID, ale musisz też wiedzieć, w naszej ofercie dostępna jest w dwóch wersjach modułowych: zabudowanej dla osób oraz technicznej dla palet i koszy. Urządzenia są wyposażone w nowoczesne czytniki stacjonarne, anteny Zebra Technologies, elektroniczne zasilacze i podzespoły, oprogramowanie zarządzające, sygnalizacyjne, oświetleniowe. Komunikacja odbywa się w ramach standardu GSM, Ethernet lub WiFi. Wśród najważniejszych zalet bramki RFID IbcsGate, które sprawiają, że jest warta swojej ceny, należy w szczególności wymienić:

  • szybką identyfikację ludzi oraz rejestrację materiałów,
  • automatyczną kontrolę przemieszczania się obiektów,
  • śledzenie produktów i opakowań zwrotnych w zintegrowanym łańcuchu dostaw,
  • zdalną weryfikację towarów bez potrzeby fizycznego liczenia,
  • ochronę majątku przed kradzieżą,
  • odczyt wielu artykułów w tym samym czasie,
  • odporność na warunki atmosferyczne.

Odczyty znaczników RFID z każdej bramki (gate) są wysyłane na wskazany serwer. Transmisja jest realizowana przy pomocy protokołu TCP/IP. Urządzenia można zamówić w wersji podstawowej – przeznaczonej do samodzielnego montażu – lub rozszerzonej – instalację przeprowadza wykwalifikowany zespół instalatorów z IBCS Poland. Jeśli więc wiesz, co to jest RFID i zamierzasz wdrożyć to rozwiązanie w swojej firmie, skontaktuj się z nami i poznaj szczegóły współpracy, w tym cenę systemu.