Zebra Technologies Device Tracker & terminal wózkowy VC8300

Zebra Technologies Device Tracker & terminal wózkowy VC8300

Zarządzanie rozbudowaną flotą pojazdów np. w dużych magazynach czy zakładach przemysłowych stanowi spore wyzwanie logistyczne. Na szczęście kierownikom i administratorom w takich miejscach z pomocą przychodzą nowoczesne technologie – terminale wózkowe. Przedstawiamy sprzęt marki Zebra Technologies Corporation, czyli Device Tracker oraz komputery pokładowe VC8300 wyposażone w 10-calowy ekran. Sprawdź, jakie mają zastosowanie i dlaczego warto w nie zainwestować!

Zebra Device Tracker i VC8300 – czym są te urządzenia?

Poszukiwanie wykorzystywanych na magazynie urządzeń wózkowych i weryfikowanie ich stanu – to podstawowe zadania, jakie spełnia Tracking Device od Zebra Technologies. Prosty w obsłudze i poręczny, mobilny terminal pracuje na podstawie chmury i doskonale sprawdza się nawet w firmach mających oddziały rozsiane w różnych miejscach. Tracker znacząco ułatwia pracę w przedsiębiorstwie, gdyż:

  • jest w stanie obsłużyć aż do 100 tysięcy urządzeń,
  • może zbierać dane z maksymalnie 5000 lokalizacji,
  • śledzi nawet wyłączony w danym momencie sprzęt – wystarczy, że urządzenie jest wyposażone w komputer pokładowy Zebra Technologies podłączony do sieci Wi-Fi.

Z powyższego powodu idealnym dopełnieniem sprzętu Device Tracker jest terminal wózkowy VC8300 od tego samego producenta. Ma szereg funkcji znacząco ułatwiających pracę operatorowi np. wózka widłowego. Wyposażony w 10-calowy ekran cechuje się czytelnym menu, po którym nawigowanie jest wyjątkowo proste.

Podstawowe informacje o Zebra Technologies

Założone w 1969 r. przedsiębiorstwo Zebra Technologies zajmuje się m.in. wytwarzaniem nowoczesnych urządzeń do drukowania. W jego ofercie znajdują się też inne produkty z sektora zaawansowanych technologii, jak np. profesjonalne oprogramowanie czy oferowane przez nas terminale wózkowe. Firma dostarczająca Device Tracker jest uznawana za pioniera technologii RFID ze względu na zaprojektowanie i wdrożenie pierwszego w skali międzynarodowej systemu przeznaczonego do generowania i obsługi wykorzystujących ją znaczników.

O skali działalności tego producenta świadczy m.in. fakt, że ma swoje oddziały w ok. 30 krajach na świecie, a z jego produktów korzystają przedsiębiorcy z ponad 100 państw na całym globie. Z dumą możemy stwierdzić, że jesteśmy jego partnerem handlowym w Polsce i pomagamy we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań usprawniających funkcjonowanie małych, średnich i dużych przedsiębiorstw z wielu branż. Firma Zebra Technologies będąca producentem Device Trackera ta wspomaga działalność największych biznesów na całym świecie. Jak wynika z portfolio, z jej produktów korzysta aż 9 na 10 podmiotów notowanych na prestiżowej liście Forbesa „Fortune 500”. Wśród klientów marki znajduje się więcej niż 2000 korporacji o zasięgu międzynarodowym, które używają jej rozwiązań z myślą o poprawie wydajności. Warto zaznaczyć, że przedsiębiorstwo nie zawsze zajmowało się tym, co obecnie, a przez długi czas jego nazwa była inna.

Zachęcamy do współpracy z nami przedsiębiorstwa zainteresowanie zastosowaniem terminali wózkowych Zebra Technologies.

Krótka historia Zebra Technologies

Firma dostarczająca obecnie na rynek Device Trackera powstała jako Data Specialties Inc. i początkowo specjalizowała się w wytwarzaniu urządzeń elektromechanicznych pracujących na wysokiej prędkości. Zmiana profilu działalności na obecny nastąpiła dopiero w 1982 r., kiedy zaczęto produkować sprzęt do drukowania i wykonywania etykiet. Pierwszy model drukarki oznaczono jako The Zebra i właśnie od niego marka wzięła swoją nową, aktualną do dzisiaj nazwę z członem „Technologies”, pod którą zaczęła funkcjonować, począwszy od 1986 r.

Za ważny punkt w historii firmy można uznać wykupienie przedsiębiorstwa Vertical Inc. w 1995 r., które zajmowało się wytwarzaniem oprogramowania, co pozwoliło na poszerzenie profilu działalności. Z kolei w 1998 r. doszło do połączenia z Eltron Inc. – marką specjalizującą się w produkcji urządzeń do drukowania kodów kreskowych. W 2000 r. w ramach przejęcia własnością Zebra Technologies stał się zaś dostawca sprzętu mobilnego – Comtec Systems.

Przywołany wycinek historii firmy notowanej obecnie na amerykańskiej giełdzie NASDAQ jasno potwierdza, że należy ona do absolutnej światowej czołówki w swojej branży. Dowodzą tego zresztą licznie opinie eksperckie i fachowe rankingi biznesowe, w których Zebra Technologies często pojawia się jako jedno z najdynamiczniejszych, najnowocześniejszych i najszybciej rozwijających się przedsiębiorstw na świecie. Jesteśmy dumni, że możemy oferować jego produkty na terenie Polski, takie jak m.in. Device Tracker, zapewniając wszechstronne i kompleksowe wsparcie w ich wdrażaniu. Zapraszamy do współpracy w zakresie zakupu terminali wózkowych!

Komputer pokładowy Zebra VC8300 – podstawowe parametry

To będące na rynku nowością urządzenie pracuje na bardzo popularnym dziś systemie Android 11, który można zaktualizować do 14 wersji tego oprogramowania. Komputer pokładowy VC8300 od Zebra Technologies, wyposażony w 10-calowy ekran, jest przystosowany do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Ma obudowę spełniającą klasę szczelności IP-66 i odpowiednio uszczelnione złącza zewnętrzne. Opcja doposażenia go np. w grzejnik czy czujniki temperatury sprawia, że można go zamontować nawet na wózkach pracujących na otwartym terenie czy w chłodniach.

Te terminale wózkowe doskonale współpracują z Device Tracker’em marki Zebra Technologies. Są przy tym bardzo wydajne, gdyż na ich pokładzie znajduje się szybki, 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon. Do tego zostały wyposażone w specjalny uchwyt pozwalający na szybki montaż i demontaż.

Dlaczego warto wymienić stare terminale wózkowe na VC8300?

W wielu firmach wciąż wykorzystywane są terminale wózkowe działające na dawno niewspieranym już systemie operacyjnym Windows. Sprawia to, że ich funkcjonalność jest mocno ograniczona. Do tego często mają one technologicznie przestarzałe ekrany, z których korzystanie jest niekomfortowe.

To jedne z głównych powodów, dla których warto wymienić urządzenia na nowe, najlepiej komputery pokładowe VC8300 marki Zebra Technologies. Mają dużo więcej funkcji, są szybsze i regularnie wychodzą na nie aktualizacje. Do tego, ponieważ działają na systemie Android, doskonale współpracują ze sprzętem Tracking Device, który ułatwia zarządzenie urządzeniami wykorzystywanymi w firmie.

Pełne wdrożenie rozwiązań Zebra Technologies

Zdajemy sobie sprawę z niepodważalnej jakości, a nierzadko przełomowości sprzętu dostarczanego przez Zebra Technologies, dlatego umieściliśmy go w swojej ofercie. Mamy świadomość, że zastosowanie terminali wózkowych w przedsiębiorstwach poszukujących wsparcia w logistyce magazynowej i zarządzaniu zasobami pozwala znacząco poprawić wydajność pracy, więc możemy je z czystym sumieniem zarekomendować. Pozostajemy do dyspozycji niezależnie od skali działalności i branży, w której jest ona prowadzona.

Nasze zadanie polega na sprawnym zaplanowaniu i wprowadzeniu do firmy urządzeń, oprogramowania oraz systemów Zebra Technologies w taki sposób, aby usprawnić płynność i efektywność realizacji procesów biznesowych. Wśród nich znajduje się m.in. Device Tracker. Wykorzystujemy kompetencje fachowców tworzących nasz zespół, żeby poza wdrożeniem w razie potrzeby przeprowadzić także szkolenia dla pracowników z obsługi sprzętu wyprodukowanego przez to amerykańskie przedsiębiorstwo. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na jego temat i współpracy z naszą firmą!