Zebra Technologies Device Tracker & terminal wózkowy VC8300

Zebra Technologies Device Tracker & terminal wózkowy VC8300

Zarządzanie rozbudowaną flotą pojazdów np. w dużych magazynach czy zakładach przemysłowych stanowi spore wyzwanie logistyczne. Na szczęście kierownikom i administratorom w takich miejscach z pomocą przychodzą nowoczesne technologie – terminale wózkowe. Przedstawiamy sprzęt marki Zebra Technologies Corporation, czyli Device Tracker oraz komputery pokładowe VC8300 wyposażone w 10-calowy ekran. Sprawdź, jakie mają zastosowanie i dlaczego warto w nie zainwestować!

Zebra Device Tracker i VC8300 – czym są te urządzenia?

Poszukiwanie wykorzystywanych na magazynie urządzeń wózkowych i weryfikowanie ich stanu – to podstawowe zadania, jakie spełnia Zebra Tracking Device. Prosty w obsłudze i poręczny, mobilny terminal pracuje na podstawie chmury i doskonale sprawdza się nawet w firmach mających oddziały rozsiane w różnych miejscach. Tracking Device znacząco ułatwia pracę w przedsiębiorstwie, gdyż:

  • jest w stanie obsłużyć aż do 100 tysięcy urządzeń,
  • może zbierać dane z maksymalnie 5000 lokalizacji,
  • śledzi nawet wyłączony w danym momencie sprzęt – wystarczy, że urządzenie jest wyposażone w komputer pokładowy Zebra Technologies podłączony do sieci Wi-Fi.

Z powyższego powodu idealnym dopełnieniem sprzętu Device Tracker jest terminal wózkowy VC8300 od tego samego producenta. Ma szereg funkcji znacząco ułatwiających pracę operatorowi np. wózka widłowego. Wyposażony w 10-calowy ekran cechuje się czytelnym menu, po którym nawigowanie jest wyjątkowo proste.

Komputer pokładowy Zebra VC8300 – podstawowe parametry

To będące na rynku nowością urządzenie pracuje na bardzo popularnym dziś systemie Android 11, który można zaktualizować do 14 wersji tego oprogramowania. Komputer pokładowy Zebra VC8300, wyposażony w 10-calowy ekran, jest przystosowany do pracy w trudnych warunkach środowiskowych. Ma obudowę spełniającą klasę szczelności IP-66 i odpowiednio uszczelnione złącza zewnętrzne. Opcja doposażenia go np. w grzejnik czy czujniki temperatury sprawia, że można go zamontować nawet na wózkach pracujących na otwartym terenie czy w chłodniach.

Te terminale wózkowe doskonale współpracują z Device Tracker’em marki Zebra Technologies. Są przy tym bardzo wydajne, gdyż na ich pokładzie znajduje się szybki, 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon. Do tego zostały wyposażone w specjalny uchwyt pozwalający na szybki montaż i demontaż.

Dlaczego warto wymienić stare terminale wózkowe na VC8300?

W wielu firmach wciąż wykorzystywane są terminale wózkowe działające na dawno niewspieranym już systemie operacyjnym Windows. Sprawia to, że ich funkcjonalność jest mocno ograniczona. Do tego często mają one technologicznie przestarzałe ekrany, z których korzystanie jest niekomfortowe.

To jedne z głównych powodów, dla których warto wymienić urządzenia na nowe, najlepiej komputery pokładowe VC8300 marki Zebra Technologies. Mają dużo więcej funkcji, są szybsze i regularnie wychodzą na nie aktualizacje. Do tego, ponieważ działają na systemie Android, doskonale współpracują ze sprzętem Tracking Device, który ułatwia zarządzenie urządzeniami wykorzystywanymi w firmie.