IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej
9682f59823109cba7c11c384baaf0bf9.jpg
Aktualności

Zalety zintegrowanych systemów logistycznych dla przedsiębiorstw

Jak nowe technologie ułatwiają zarządzanie dostawami i magazynem? Dowiedz się wszystkiego, co ważne na ten temat! Sprawdź, jakie zalety mają zintegrowane systemy logistyczne. Wyjaśniamy, co ułatwia kontrolę przepływu towarów. Postaw na nowoczesne oprogramowanie, które wspiera działanie biznesu. Dzięki niemu odciążysz swoich pracowników i obniżysz koszty pracy.

Integracja systemów logistycznych

Trudno wyobrazić sobie działanie magazynu bez nowoczesnego sprzętu i oprogramowania. Twoi pracownicy na pewno posługują się różnymi narzędziami, takimi jak skanery, programy do ewidencji towarów i kompletacji zamówień. Jeśli jednak chcesz uzyskać najlepsze efekty i zwiększyć wydajność ich pracy, powinieneś zintegrować swoje systemy logistyczne. Na czym to polega? Specjaliści od optymalizacji procesów (https://www.ibcs.pl/logistyka-magazynowa/) pomogą Ci dobrać wszystkie urządzenia i oprogramowanie w taki sposób, by były ze sobą spójne. Zadbają o ich mobilność oraz możliwość kontroli stanu magazynu z poziomu podręcznej aplikacji. Jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania i dlaczego warto w nie zainwestować?

Lepsza kontrola procesów

Kontrolowanie procesów logistycznych to spore wyzwanie. Trzeba wziąć pod uwagę cały łańcuch dostaw i działanie wielu różnych komórek organizacyjnych firmy. Dobry system pozwoli szybko zebrać dane i prześledzić sprawność działania przedsiębiorstwa. Dzięki niemu sprawdzisz, z czego mogą wynikać opóźnienia w wysyłce i unikniesz błędów, które do nich prowadzą. Nowoczesne oprogramowanie przydaje się między innymi do monitorowania towarów i przewożących je pojazdów, sprawdzania zapasów w sklepie i na magazynie, planowania wysyłki oraz kontroli jakości obsługi klienta. Najważniejsze informacje na temat tych obszarów znajdziesz w jednym, zintegrowanym systemie.

Obniżenie kosztów i poprawa efektywności

Kolejnym powodem, dla którego warto zainwestować w modernizację procesów logistycznych, jest możliwość obniżenia ich kosztów. Wynika to na przykład z lepszego planowania tras i wykorzystania posiadanych zasobów. Precyzyjne określenie stanu magazynowego pozwoli Ci przy jednym transporcie przewieźć większą ilość towaru lub bardziej ekonomicznie stosować materiały pakowe. Automatyczne systemy dają też szansę na unikanie błędów, takich jak niewłaściwe znakowanie i zabezpieczanie paczek lub opóźnienia w obiorze zamówień. Sprawne działanie magazynu eliminuje problemy związane z reklamacjami, zwrotami produktów, skargami klientów oraz marnotrawieniem surowców.

Szybsza wysyłka towarów

W logistyce czas ma duże znaczenie. Konsumentom zależy na szybkim odbiorze towaru, a Twoi partnerzy biznesowi będą oceniać Cię na podstawie sprawności działania. Zintegrowany system opiera się na wysokiej jakości sprzętach przyspieszających i automatyzujących pracę. Potrzebujesz między innymi dobrych czytników kodów kreskowych, które bezprzewodowo łączą się z odległymi sektorami magazynu, i mobilnych drukarek etykiet, zapewniających wyraziste wydruki. Ciekawą propozycją są także mobilne terminale głosowe (https://www.ibcs.pl/urzadzenia-do-kompletacji-glosowej/), które gwarantują ciągły kontakt operatorów z WMS-em. Stosuje się je w sklepach, na magazynach i w serwisach.

Obsługa większej ilości zamówień

Twoi klienci z pewnością dostrzegą i docenią sprawną realizację procesów logistycznych. Korzystnie wpłynie to na wizerunek firmy i sprawi, że będzie ona cieszyć się większym zainteresowaniem na rynku. Nowoczesne oprogramowanie przyspiesza rozwój biznesu i pozwala wyróżnić się wśród konkurencji. To z kolei bezpośrednio przełoży się na osiągane przez Ciebie zyski. Automatyzacja pracy pozwoli szybko realizować większą ilość zamówień.

Spersonalizowane systemy logistyczne

Zainwestuj w zintegrowany system logistyczny, a zarządzanie magazynem stanie się prostsze i bardziej efektywne. Skontaktuj się z nami (https://www.ibcs.pl/kontakt/), a pomożemy Ci dobrać najlepsze sprzęty i programy. Szczególną uwagę zwracamy na spersonalizowanie rozwiązań technologicznych, które muszą być spójne z indywidualnym charakterem firmy.