IBCS POLAND SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich pn. „ibcsDock/ibcsCloud: zautomatyzowany system rejestracji przepływu towarów w magazynie”.

Zobacz więcej
e592754cf7a9198f8a71dd9109d9bcec.jpg
Aktualności

Zarządzanie łańcuchem dostaw w zintegrowanym systemie logistycznym

Na czym polega nowoczesne zarządzanie łańcuchem dostaw? Poznaj najnowsze technologie, które przydają się do planowania i monitorowania dystrybucji towarów. Sprawdź, jakie funkcje ma zintegrowany system logistyczny. Podpowiadamy, co obniża koszty obsługi magazynu i podnosi wydajność sortowania oraz wysyłki paczek.

Optymalizacja łańcucha dostaw

Współcześni przedsiębiorcy mają do wyboru wiele ciekawych rozwiązań technologicznych. Jednym z nich jest zintegrowany system logistyczny, który przydaje się między innymi w branży e-commerce. Spersonalizowane oprogramowanie i nowoczesne sprzęty dają szansę na optymalizację łańcucha dostaw, która:

  • poprawi jakość świadczonych usług,
  • obniży koszty działalności firmy,
  • zminimalizuje ryzyko popełniania błędów,
  • pozwoli lepiej wykorzystać posiadane zasoby.

Programy do optymalizacji magazynu (https://www.ibcs.pl/logistyka-magazynowa/) pełnią różnorodne funkcje. Usprawniają każdy etap dystrybucji, przez co przedsiębiorcy mogą liczyć na większe zyski. Ważny jest jednak dobór odpowiednich technologii i profesjonalne wdrożenie ich. Warto skorzystać z pomocy specjalistów i dowiedzieć się więcej na temat automatyzacji logistyki.

Przyjmowanie i przetwarzanie zamówień

Do priorytetów każdego dobrego przedsiębiorcy powinna należeć sprawna obsługa klienta. Jak poradzić sobie z dużą ilością zamówień, które często spływają z różnych źródeł? Znacznym ułatwieniem jest integracja platform sprzedażowych oraz automatyczna wysyłka powiadomień. System logistyczny generuje wiadomości informujące konsumentów o etapie realizacji zlecenia oraz sposobach kontaktu z przedstawicielami. Ponadto pracownicy odpowiedzialni za zarządzanie wysyłką mogą zapoznać się z danymi dotyczącymi zamówień w wygodnej aplikacji mobilnej.

Sortowanie i wysyłka towarów

Jeśli towary na magazynie zostaną prawidłowo oznakowane i zidentyfikowane, unikniesz wielu problemów. Dostarczysz klientom dokładnie to, czego potrzebują i jeszcze przed wysyłką produktu upewnisz się, że nie jest uszkodzony. Praktycznym rozwiązaniem są bramki kodów kreskowych (https://www.ibcs.pl/bramki-rfid-i-kodow-kreskowych/) i systemy wizyjne (https://www.ibcs.pl/systemy-rozpoznawania-obrazu-mvs/), które przyspieszają proces sortowania i wysyłki. Nowoczesne kamery pozwalają na przykład określić, czy opakowanie nie ma wad fabrycznych lub żywność nie jest przeterminowana. Skanowanie odbywa się automatycznie i bez przerw. W tym czasie Twoi pracownicy mogą podjąć się realizacji innych zadań.

Zarządzanie transportem paczek

Kolejną istotną kwestią jest zarządzanie transportem. Zintegrowany system logistyczny analizuje dane dotyczące aktualnych warunków drogowych i pogodowych. Na tej podstawie planuje najszybsze i najbezpieczniejsze trasy. Dzięki niemu zmniejszysz ryzyko opóźnień. Możesz skorzystać również ze śledzenia paczek. To sprawdzony sposób na zapobieganie zgubieniu przesyłek. Warto wyposażyć swoich kierowców w funkcjonalne sprzęty, dające im bieżący dostęp do informacji od kierownika oraz pozwalające na szybkie zdawanie towaru. Polecane są między innymi mobilne komputery pokładowe (https://www.ibcs.pl/terminale-mobilne-tablety-i-komputery-pokladowe/), które wyróżniają się dużą odpornością na uszkodzenia i działają w temperaturach od -30 do 50 stopni Celsjusza.

Robotyzacja magazynu

Przyszłościową technologią są także roboty magazynowe. Wykorzystasz je do realizacji różnych prac, na przykład przewożenia towaru i jego skanowania. Wyposażone zostały w czujniki ruchu, lasery i inteligentne kamery, które sprawdzają się do monitorowania magazynu i przeprowadzania inwentaryzacji. Roboty AMR (https://www.ibcs.pl/roboty-amr/) obsługuje się za pomocą intuicyjnego, graficznego interfejsu. Łatwo dostosować je do swoich bieżących potrzeb. Zaledwie w kilka godzin uczą się rozplanowania przestrzeni magazynowej i gwarantują płynny ruch.

Systemy logistyczne w nowoczesnej firmie

Rozwijaj swoją firmę dzięki nowoczesnym systemom logistycznym. Zintegrowane oprogramowanie i innowacyjne urządzenia pozwolą Ci lepiej kontrolować znakowanie, sortowanie i wysyłanie towaru. Skontaktuj się z nami (https://www.ibcs.pl/kontakt/), a pomożemy Ci wybrać i wdrożyć najlepsze rozwiązania technologiczne dla Twojego biznesu.