Zebra technologies Device Tracker – śledzenie urządzeń mobilnych

Zebra Device Tracker_logoAplikacja Device Tracker pozwala łatwo śledzić i lokalizować wszystkie zagubione i odłożone w niewłaściwe miejsca urządzenia marki Zebra z systemem Android. Rozwiązanie to jest łatwe do wdrożenia i nie wymaga stosowania żadnej dodatkowej infrastruktury. W efekcie otrzymasz pełną dostępność urządzeń do pracy, większą wydajność pracowników i maksymalny zwrot z inwestycji.

Działający z poziomu przeglądarki pulpit automatycznie zbiera i wyświetla kluczowe informacje dotyczące wszystkich obsługiwanych i podłączonych do sieci WiFi urządzeń z systemem Android. Jeden rzut oka pozwala ustalić nazwę urządzenia, punkt dostępowy, do którego jest ono aktualnie podłączone, pozostałą ilość zasilania z baterii, ostatnią godzinę wykrycia urządzenia oraz wszelkie alerty z nim związane.

Mobilne urządzenia Zebra Technologies z systemem Android i modułem niskoenergetycznej łączności Bluetooth mogą pełnić funkcję licznika Geigera-Müllera, pozwalającego na łatwe lokalizowanie brakujących urządzeń. Wskaźnik odległości szacuje, jak daleko znajdujesz się od brakujące urządzenia oraz wskazuje, czy się do niego zbliżasz, czy oddalasz. Dzięki możliwość włączenia w urządzeniu sygnału dźwiękowego, łatwo je znajdziesz nawet wtedy, gdy będzie poza zasięgiem wzroku.

Aplikacja Device Tracker zapewnia możliwość ustawiania alertów, gdy urządzenie nie zostanie do niej zgłoszone w określonym przez użytkownika czasie lub gdy poziom naładowania baterii spadnie poniżej wybranego progu i zaistnieje ryzyko, że stanie się ono niewidoczne dla aplikacji. W efekcie można podjąć natychmiastowe działania w celu odnalezienia brakujących urządzeń i zachowania ich widoczności w aplikacji Device Tracker.